ROK 2016

BOULDEROVÉ ZÁVODY NA MAKAKU V ÚNORU

NELA SI POLEPŠILA A SKONČILA NA 2. MÍSTĚ MEZI ŽENAMI

 

BIGWALL OPEN 2016 - SOBOTA 20.2.2016

MAJDA HATAŠOVÁ - 2. místo

 

TŘÍSCUP 2015/16 

NELA TVRZNÍKOVÁ - CELKOVĚ 3. MÍSTO MEZI ŽENAMI

V pátek 11.3.16 bylo šesté, tudíž poslední kolo bouldrového kolotoče. Na poslední závod jsme přijeli v trochu jiném složení než obvykle, přidali se k nám Tom a Sůša. Jako každý závod bylo 30 boulderů a pět hodin na jejich přelezení. Tento závod byly ještě těžší bouldery než jsme čekali. Nejmladší pavouček na těchto závodech byla Terka Sejnová, která skončila na 13. místě z 15 žen. Nele tento závod moc nesedl, tak skončila na 6. místě. Štěstí jí ale přálo, tak to stačilo na celkové třetí místo. Matěj skončil na 27 místě z 36 mužů. Poprvé zkusil i své štěstí Tom, který skončil na 31 společně se Sůšou.

 

Nela

 

MÍSTNÍ ZÁVODY NOVOMĚSTSKÝ SRŠÁŇ - 19.3.2016

Závody na lanech jsou v nedohlednu, tak jsme jeli na závody do Nového Města pod Smrkem. Závody to byly spíše soukromé, tak jsme se nechali dospěláci ukecat a podpořili pavoučky svými výkony. Lezli jsme dvě cesty kvalifikační a někdo i několik finálových. Všechny výkony byly parádní, makali jsme, co jsme mohli a úspěšně skončili. Všichni pavoučci se umístili na stupních vítězů :) Tak příští rok vě větším počtu :)

Majda Hatašová, Markéta Hatašová, Terka Hatzelová

Martin Šplíchal, Tomáš Velek

Lenka Tichá, Kačka Zemánková, Olča Hatašová, Domča Hatzelová

David Sochor, Jarda Tichý, Vojta Laurin

 

PERNÍKOVÝ BOULDER - 20.3. 2016

 

V neděli se někteří Pavoučci, konkrétně Terka Sejnová, Markéta Hatašová a Majda Hatašová zúčastnily dalších závodů, tentokrát to byl Perníkový Boulder v Pardubicích. A vůbec si nevedly špatně !! Pro každou kategorii bylo připraveno 6 boulderů různé obtížnosti. Majda, která zastupovala Pavoučky v  U10, to zvládla bravurně a  dolezla si pro 1. místo. Terka to měla hodně těžké. Její kategorie U12 měla silné zastoupení a nakonec po velkých bojích skončila 5. Velkou radost nám udělala Markéta s 2. místem v U14. Těžký bouldery se staly výzvou a holky to nevzdávaly. Do vypršení časového limitu 1:30 h usilovaly o topy i za cenu mozolů a sedřených polštářků na prstech... Závody si všichni zúčastněni moc užili.

 

Olča

 

1. KOLO ČP - SMÍCHOFF 9.4.2016 (1. nominační do repre)

Konečně jsme se dočkali závodů blíž než na Moravě a vyrazili jsme do Prahy a opět s účastí Adama Ondry :). Jako závodnice jely Nela Tvrzníková a Kačka Zemánková, je to bída, ale co naděláme, ještě že holky máme. Když jsme dorazili na stěnu, holky se šly zapsat na závodní listinu a při registraci dostaly trička, ve kterých musely povinně lézt. Po rozlezení a rozcvičení Kačka šla na svoji růžovou první kvalifikační cestu, kterou bohužel pokazila, její chybou se stala "kozí nožka" a pokrčené ruce ve skoku. V druhé cestě si ale polepšila a do finále nastupovala ze čtvrtého místa. Její nepozornost se pak ukázala i u finálové cesty, kde bohužel neviděla klíčovou nohu a když na ní přišla, tak už síly asi nebyly. Skončila na 5. místě. Nela si v první kvalifikační cestě vedla skvěle, dala úplně s přehledem TOP. Druhou cestou byla růžová, kterou lezla i Kačka. Se začátkem si poradila bez zaváhání, v traverzu doleva ale necvakla včas expresku, což je u ní divné :) a po vypadnutí nohou už chyty neudržela. 

       

Do finále postupovala z děleného 4. - 5. místa. Finálovka se lezla po boulích, které jí moc nevyhovují. Začátek lezla s elegancí a lehkostí, ale pak pro ní byla záludná jedna boule, kterou bohužel nechytla pořádně nahoře a spadla. Skončila na 6. místě. I přes všechen stres a nervozitu jsme si užili spoustu zábavy. Během čekání na finále byla skoro 4 hodinová pauza, a proto jsme vyrazili na Petřínskou rozhlednu, kterou jsme díky Jardovým zkratkám stihli za pouhých 20 minut.Tento den bych zhodnotila za vcelku povedený, i když jsme nevezli žádné ceny domů, vezli jsme si alespoň přínosné zkušenosti a motivaci v tréninku do dalších závodů. Tak příště snad ve větším počtu.

Petra

 

ŠKOLNÍ ZÁVODY V ÚJEZDU NAD LESY 12.4.2016

V úterý 12.4. se 13 pavoučků zúčastnilo již tradičního přeboru školní mládeže v lezení na obtížnost v Újezdu na Lesy.

Jsou to závody oblíbené,  kde si zalezou všichni. Lezou se dvě kvalifikační cesty a pak finálovka, někdy ovšem i superfinálovka.

Pavoučci zastoupili všechny kategorie. V nejmladší kategorii G si Adámek Kohout i Eliška Trávníčková dolezli pro první místo. Obě cesty topovali a pak pěkně bojovali i ve finálové cestě. Odměnou jim byli plyšáci :-)  V kategorii E, tam už šlo více do "tuhého". Majda Hatašová, Šimon Pražák i Lukáš Trávníček topovali obě kvalifikační cesty, rozhodovalo se ve finále. Majda, ačkoli cestu v převisu nedolezla, tak byla o 1 sekundu rychlejší než její největší soupeřka, která nepřelezla stejné místo. Šimonovi vyšla finálová cesta lépe než Lukymu a skončil na pěkném třetím místě. Lukáš byl těsně za ním čtvrtý.

kategorii K soutěžily Terka Sejnová a Zuzka Kohoutová. Terka topovala obě kvalifikační cesty a Zuzka topovala první cestu,  v druhé převislé cestě po hraně přehlídla zapuštěný chyt a vypadla. Do finále šla Terka společně s dalšími třemi soupeřkami. Finálová cesta byla hodně těžká, převislá. V nejtěžším místě chyběly nohy a chyt na levou ruku moc nebral, přičemž spoďák na pravý straně byl daleko. Terka skončila na 2.-3. místě ve finále a o druhém místě rozhodovalo superfinále. Tam měla Terka silnější nervy i ruce a s přehledem si dolezla pro 2. místo, když topovala. V kategorii O jsme spoléhali na Markétu Hatašovou a Martina Šplíchala, kteří na jiných závodech již lezou se spodním jištěním. Markéta i Martin obě kvalifikační cesty s přehledem topovali. Poté, co Markéta společně se soupeřkou Mončou dolezla i finálovku do topu, rozhodovalo superfinále. Tam již Markéta na Monču nestačila a celkově skončila 2. Martin si ve finále dolezl pro 3. místo.

Silné zastoupení jsme měli i v nejstarší kategorii NNele Tvrzníkové to leze dobře a tak není divu, že byla 1., když topovala jak obě kvalifikační, tak i finálovou cestu. Do finále postoupil i Tomáš Velek.  Tomášovi se nevedlo špatně, bohužel ve finále udělal chybu, když v převisu použil stup, který k cestě nepatřil a musel se vrátit o krok zpět. To ho ale už vyčerpalo, takže cestu nedolezl. Celkově skončil Tomáš 3. Ve stejné kategorii lezli i Kuba Bradáč a  Vojta Janda. Kluci nelezli špatně, ale jelikož jednu kvalifikační cestu netopovali, tak to na finále nestačilo. Vojta byl nakonec 5. a Kuba 6.

Trocha statistiky: Dle pořadatelů se závodů zúčastnilo asi 87 dětí, bylo 30 možných míst na "bedně", z toho 9x "na bednu"  vylezli pavoučci, to není tak špatné, co myslíte???

Olča Hatašová

 

AMATÉRSKÉ ZÁVODY NA OBTÍŽNOST NA MAKAKU 13.4.2016

Do třetice všeho dobrého... To platilo pro Nelu Tvrzníkovou, která od soboty do středy zvládla troje závody. Posledních se zúčastnila se svojí spolulezkyní z tréninků Kačkou Zemánkovou. Byl to otevřený závod pro všechny, kteří lezou alespoň 6a/6b, aby si trochu zalezli. Pravidla byla jednoduchá. Bylo připraveno 5 cest a během 3 hodin každou zkusit a podat v ní co nejlepší výsledek. Přišli jsme holky podpořit, kdy už měly za sebou topovanou 6a a 6b, a 7a kterou dolezly k prvnímu boulderu, kde ani jedna neudržela chyt. Šly si spravit chuť do 6c, která podle pohledu jim měla sednout. Nela se v tom krásně prošla až nahoru, Kačku zastavila klouzající kostka, škoda. Následovalo 7b ve vlně. Od pohledu přísné, už na začátku lidi padali. Nela špatně pobrala chyt a při smeknutí nohy ho neudržela. Kačka tento krok zvládla a spadla v dalším boulderu. Díky slabé účasti postoupily všichni holky do finále, kde se lezlo 7c v centrálu. Ještě, že Nela už z něho nemá hrůzu a je schopná v tom lízt. Jako první nastoupila Kačka, lezla, co jí síly stačily a skončila v delším kříži. Nela lezla hned po ní, kříž udělala, pokračovala dál do delšího kroku bez nohou, bočák držela i po vypadnutí nohou, ale už se nedokázala vrátit. Jen holčina z Německa lezla výš, v chlapech by byla druhá. Takže Nela si odnesla druhé místo, Kačka čtvrté. Byl to bezva závod, jen škoda, že nebylo víc pavoučků a jiných účastníků. 

Lenka

 

ČESKÝ POHÁR - SVITAVY 14.5.2016 (2. nominační závod do reprezentace ČR)

NELČA TVRZNÍKOVÁ JE PRO TENTO ROK V REPRE :)

Opět na posledním tréninku začalo přemlouvání pavoučků, ať závody jedou zkusit. Poté, co se Kačky zranila při fotbale, zůstala jen jistá Nela a k ní se naštěstí přidal Tomáš Velek a jel si pro další zkušenosti. Nela dolezla první kvalifikační cestu do půlky. Škoda, že blbě nabrala chyt, který jí začal klouzat a další krok neudělala. Ale i přesto si zařídila dobrý začátek do druhé cesty. Byla 3 ze 17 závodnic v kategorii B. Druhá kvalifikačka vypadala pro Nelu líp, cesta po hraně. Po zranění závodnice se muselo ještě čekat, než cestu udělají bezpečnější. Dolezla do 3/4, kde chytla nepříjemný chyt, ale už nebyla schopná dát nohy, jak jsme si říkali před cestou. Do finále postoupila ze 4. místa. Tomík si jel pro zkušenosti. Nevýhoda letos je, že jeho cesty v kategorii A jsou shodné pro juniory a muže, proto už se leze od nástupu dost těžce. První cestu si pokazil sám, kde místo delšího kroku ze spoďáku bral stup a spadl. Druhá cesta byla lepší, poradil si i dobře s výškou, kde mu pár centimetrů chybělo. Pak ale zapomněl zvednout nohy a nátah neudělal. Skončil na 13. místě. Důležité ale je, že jel a zkusil to. Stačí jen závody objíždět a sbírat zkušenosti. 

Těšili jsme se, jak Nela zaleze ve finále. Celou dobu si myslela, že do reprezentace postupují dvě nejlepší, tak když jsme jí řekli, že čtyři, nervozita se začala objevovat. Měla i skvělou pozici ve finále, protože její soupeřky, které mohly bojovat o postup do repre o 3.- 4. místo do tohoto finále převážně nepostoupily. Ve finálovce Nela první těžší místo překonala a následoval přelez přes převísek, kde nedala nohy nahoru a spadla. Tento výkon ji ale stačil na krásné 4. místo, škoda, že to nebylo třetí, zasloužila by si ho. Pro tento rok patří mezi čtyři nejlepší dívky v kategorii B a má možnost jet na dva evropské poháry do Rakouska. Gratulujeme a makej dál :) PS: Nancy (cesta na Matoušovce 9- ) čeká na tvůj přelez. 

Lenka

 

ČESKÝ POHÁR - POLICE N/M - 21.5.2016

NELA NA 2. MÍSTĚ 

Dne 21. 5. 2016 se v Polici nad Metují konal český pohár mládeže a 3. nominační závod dospělých. Cesty předlezl Adam Ondra, který nakonec ukázal téměř úspěšný přelez finálové cesty dospělých.  Jako obvykle se lezli dvě kvalifikační cesty a poté jedna finálová. Jako jediný pavouček závodila Nela Tvrzníková. V první cestě Nela skončila ve stropě, v druhé stejně tak. Do finále tedy postoupila z druhého místa. O přestávce mezi kvalifikacemi a finále jsme se zašli podívat do blízkého muzea merkuru. Ve finále dolezla stejně vysoko jako Natálie Tůžová a tak rozhodovala kvalifikace. Tu ale měla Natálie lepší a tak Nela skončila na druhém místě. Za zmínku stojí, že místo klasických stupňů vítězů si pořadatelé připravili velké struktury ve tvaru kostek připevněných na stěnu. 

Matěj Tvrzník

 

U14 - ORLOVÁ - 21.5.2016

MAJDA HATAŠOVÁ - 3. MÍSTO

Pavoučci Markéta a Majda Hatašovi se zúčastnily dalšího kola ČP U14, tentokrát jely až do daleké Orlové.

Lezly se tradičně 2 kvalifikační cesty a ti úspěšnější 1 finálovku. Markéta do kvalifikace nastupovala hned jako první a dolezla chyt nad strop, který hodně klouzal a byl pro mnohé rozhodující. Druhá kvalifikační cesta se jí moc nezadařila, hodně rozhodovala výška. Do finále o jedno místo Marky nepostoupila, ale každý závod je i tak dobrá zkušenost na příště.

Radost nám udělala Majda v U10. Ačkoli v kvalifikačních cestách Majda nic moc nepředvedla a do finále postupovala z 9. místa, tak ve finále pořádně zamakala a udržela nervičky na uzdě. Finálovka byla těžká, převislá, ale Majdě sedla. S polskou závodnicí dolezla do stejného místa, avšak na čas byla pomalejší. Celkově z toho byla bronzová medaile a zatím 2. místo v Českém poháru! Ale do celkového vyhlášení je ještě dlouhá cesta, proto nezbývá než pilně trénovat…

Olča Hatašová

 

PRVNÍ EVROPSKÝ POHÁR - IMST 28.5.2016

38. místo ze 43 závodnic. Parádní začátek. 

V pátek 27.5.  jsem se vydala ráno v 8 hodin na cestu do Rakouského Imstu na můj první evropský závod. Ujala se mě Eliška Karešová, za což jí jsem velmi vděčná. Po 8 hodinové cestě jsme dorazila na místo, kde jsme si postavili stan a vybalili se. Mezitím nás Eliška zaregistrovala. Když jsme se vybalili, šli jsme se na stěnu rozlézt. Po příchodu zpět do campu jsme měli celý reprezentační team sraz. Každý dostal vestu, tričko a tílko na lezení a řekli jsme si, jak budou probíhat závody. Potom jsme si udělali večeři a šli spát. První noc byla za námi, nasnídali jsme a vyrazili na stěnu závodit. Nejdřív jsme se rozcvičili, rozlezli a následně si doprohlídli cesty. Moje první cesta byla po boulích, takže mi moc nesedla, proto mi nahoře cesty nateklo a spadla jsem. Po první cestě jsem byla na 36. místě. Na druhou cestu jsem se značně těšila víc, protože když se překonaly boule, tak tam byly lištičky, které mám ráda. Na začátku cesty jsem přelezla několik boulí v pohodě. Když jsem se dostala k několikáté expresce, kterou jsem musela cvaknout z boule, nepovedlo se mi to napoprvé, takže jsem se vysílila a neudělala dlouhý krok do strany, tudíž zbytečně spadla.  Po tomto výkonu jsem skončila na 38. místě ze 43. závodnic. V neděli bylo finále celého závodu. Kde závodili 2 Češky a 1 Čech. Eliška Adamovská v kategorii B, která se vybojovala na 4. místo. Lenka Slezáková (kategorie A), která skončila na 10. místě. A do třetice všeho dobrého Jakub Konečný (kategorie A), který si dolezl pro druhé místě. Závody se mi líbily, i když to mohlo být lepší, ale alespoň mám zkušenosti do dalších závodů.

 - výsledky ze závodů

Nela Tvrzníková

 
 
 
 
 
 

BOULDEROVÉ ZÁVODY - SLANÝ 25.9.2016

Petr Kolář - 3. místo

V neděli 25. září vyrazili někteří Pavoučci (Honza Skočdopole, Lukáš Trávníček, Šimon Pražák, Majda Hatašová, Terka Sejnová, Markéta Hatašová, Martin Šplíchal, Petr Kolář)  na boulderingové závody do Slanýho. Závody pořádalo sdružení „Lezení do škol“  přímo na náměstí a na 116 dětí čekala nová 30 metrů široká lezecká stěna, na které se poleze v příštím roce  mistrovství Evropy mládeže a juniorů.

Pro každou kategorii bylo připraveno 6 cest flash. Dopoledne soutěžily kategorie U8 a U10. Nejsilnější zastoupení měli Pavoučci v U10 – chlapci. Klukům se dařilo a skončili těsně pod „bednou“. Luky a Šíma topovali 5 bouldrů a 6. dali na podruhé. Stačilo to na 4. až 6. místo.  Honzík trochu poplet barvy, takže byl nakonec 7. z 23 závodníků.

V U10 – dívky měla závodit i Majda. 2 dny před závody ji kousnul pes, takže nakonec jela jako amulet a fanda J No, snad příště už to vyjde…

Odpoledne startovali U12, U14 a U16. Tam už stavěči přitvrdili. V U12 měli Pavoučci horké želízko v ohni v Terce. Terka je velká bojovnice a 4 cesty topovala a v jedné cestě dosáhla zóny. V konečné bilanci Terka odjela s bramborovou medailí, nutno ale zmínit, že ze 16 závodnic.

Ve stejnou dobu jako U12  poměřovali své síly i U14 – Marky a Martin. Pořadatelé stanovili stejné cesty pro U14 i U16 a byly opravdu těžké. Ačkoli Marky s Martinem chtěli více a cílem byl alespoň některý top, tak oběma  se zadařila, přes mnoho pokusů,  pouze jedna zona. No, nevadí, Markéta skončila 8. a Martin 10.

Velkou radost Pavoučkům udělal Petr Kolář v U16. Petr 3x topoval a 1x zůstal u zóny, a to mu stačilo na bronzové umístění. Takže nakonec byla i ta medaile…:)

Závody si všichni moc užili. Sluníčko svítilo, takže bylo fajn, že děti mohly být celý den venku a atmosféra byla báječná.  Všichni závodníci si domů odvezli pamětní medaili, lanovici a něco dobrého na zub. A na závěr v Liberci měli ještě Pavoučci dost síly a energie na kliky a dřepy, neboť bobřík mlčení byl porušen  … :)

Olča Hatašová

ZÁVODY U14 - SMÍCHOFF 8.10.2016

V sobotu 8. října proběhly první podzimní pohárové závody U14 na obtížnost, tentokrát na Smíchově v rámci Prague Climbing Color Festivalu.

Účast byla veliká, celkem 145 závodníků, pro které bylo připraveno mnoho cest. Dopoledne proběhlo první kolo, kdy děti lezly 3 cesty, pak si mohly pochutnat na grilovaném masíčku a salátku, ale odpoledne ještě musely zabojovat v druhém kole. Druhé kolo znamenalo další 2 cesty pro U10 a 3 cesty pro U12 a U14.

Kluci U12 a kluci a holky U14 se museli ve večerních hodinách popasovat s nejtěžší a nejvíce sledovanou cestou v převislém „esíčku“, která se našim Pavoučkům Markétě a Martinovi moc nezadařila. Lenka zrovna chválit nemohla…

Závody to byly dlouhé, vyhlášení U14 proběhlo až kolem 20. hodiny. Nejlepší umístění byla 5. místa Majdy a Terky. Pořadatelé vyhlašovali prvních osm míst, takže jsme domů nakonec  s prázdnou nejeliJ

A jak Pavoučci dopadli:

U10 – holky: 5. místo Majda Hatašová

U10 – kluci: 7. místo Lukáš Trávníček, 8. místo Honzík Skočdopole, 9. místo Šimon Pražák, 15. místo Adámek Kohout (jeden z nejmladších účastníků)

U12 – holky: 5. místo Terka Sejnová

U14 – holky: 11. místo Markéta Hatašová

U14 – kluci: 16. místo Martin Šplíchal

Těšíme se příští týden na Mistrovství ČR v Brně a doufáme, že dopadneme lépe :)

Olča

 

ZÁVODY ČP - CHOCEŇ 8.10.16

Kačka - 3. místo

V sobotu 8. 10. se 4 pavoučci vydali do Chocně zkusit po prázdninách své znovu nabrané síly. První obhlídka cest vedla k jedinému závěru, cesty vypadaly lehce než obvykle. Jako první šla zkusit svou cestu Nela Tvrzníková, která cestu topovala. Cesta byla ovšem lehčí a tak ji topovaly všichni holky ze skupiny B, které lezly s Nelou. Až druhá cesta holky rozřadila. Po lehkém přelezu do stropu přišla těžší pasáž a to výlez ze stropu bez dobrých nohou do konečných chytů.  Osudový krok Nela bohužel neudělala a tak z prvního místa se propadla na šesté. Kuba Bradáč dolezl svou první cestu vysoko, ale bohužel krok z mírnějšího převisu do boule neudělal a spadl. Jeho konkurenti vylezli výš a Kuba skončil na posledním místě. Druhá cesta byla už obtížnější po větších dírách, a po mírných potížích spadl u druhé expresky. Kačka v první cestě skončila stejně jako Nela ve výlezu ze stropu, kde nedokázala zapatovat za chyt a spadla. V druhé cestě se Kačce staly osudovými zase ty nohy, které neudržela na stupech a při natáhnutí do boule jí vypadly a spadla. Díky malé účasti v Jéčkách se umístila na 3 místě. Všechno rychle utíkalo, a tak Nela i Kačka šly brzo do izolace. Nela lezla Kačky druhou kvalifikační cestu, která se lehce upravila a Kačka lezla druhou kvalifikační cestu Kuby. Nela do cesty nastoupila po krátkém čekání v izolaci. Dolezla pár chytů pod top, ale bohužel se už nestačila natáhnout do dobrého chytu, kde by mohla trochu odpočinout. Zůstalo ji 6. místo z 11 holek. Kačka nebyla ani vynervovaná, jak bývá zvykem a tak nastoupila do finálové cesty bez nervů. Ty se ale dostavily u druhé expresky, kde byl nátah do velkého kruhového chytu, ale zase ty nohy se ne a ne trefit do díry a tak se nedokázala natáhnout do dalšího chytu a skončila na 3. místě. Ze závodů jsme si odvezli mnoho pocitů, dobrých i těch horších.

Kačka

 

MČR U14, B - BRNO 15.10.16

Na MČR jsme jeli v hojném počtu a po brzkém vstávání jsme se těšili na závody. Lezli se dvě kvalifikační cesty a osm postupovalo do finále. To se povedlo hned 5 pavoučkům. Bohužel Nela Tvrzníková nepřemohla svůj strach s taháním cest na prvním a do finále nepostoupila. Tím se i posunula v celkovém pořadí a pro letošní rok skončila o jeden bod na pátém místě. Martin Šplíchal, i když se snažil, co mu hlavně jeho výška povolila, tak finále ho také minulo. Stejně tak Šimona, který nedolezl ani jednu cestu do topu a byl první nepostupující do finále. Finále začalo se značným zpožděním a my už mohli fandit Lukymu Trávníčkovi, který se zasekl v jednom problému, který stále řešil přes stupy a nebyl schopen sekvenci kroků vymyslet. Skončil na 8. místě. Honza Skočdopole si vedl lépe a po dvou topech v kvalifikaci si připsal 5. místo z MČR. Čtvrté místo mu uteklo o 8 vteřin. Majda Hatašová obsadila také 5. místo a Markéta Hatašova po skvělém výkonu 7. místo. Stejný výsledek obsadila i Terka Sejnová, kde rozhodovaly kvalifikace a čas. U14 mají ještě dva závody, tak uvidíme, zda někdo obsadí bednu v celkovém bodování.

Lenka

 

ZÁVODY SAMBAR KIDS CUP

V sobotu 22.11.2016 se v Kladně konalo první kolo 2. ročníku závodů pro děti Sambar Kids Cup.

V  tomto kole se závodilo v kombinaci lezení na obtížnost a na rychlost. Často právě rychlostní část rozhodovala o vítězi. Celkem se sjelo 120 závodníků, takže bylo ve stísněné hale občas „trochu těsno“.

Nakonec jsme vypravili dvě auta a po dramatickém ránu, kdy si někteří neúmyslně trochu déle pospali a kdy nemoc přes noc několik Pavouků skolila, dorazilo do Kladna 9 závodníků.

V nejmladší kategorii bojovali Eliška Trávníčková (8. místo) a Štěpán Pražák (5. místo). V kategorii 2008 – 2007 jsme měli hned čtyři zástupce. Terka Hatzelová vybojovala 2. místo, ale nezklamali ani Šimon Pražák (4. místo), Honza Skočdopole (5. místo) a Lukáš Trávníček (10. místo).

Nejvíce obsazená byla již tradičně kategorie 2006 – 2004, do které se přihlásilo 43 závodníků. Terka Sejnová si po chybě své nejvážnější soupeřky Theresie Polcarové pohodově dolezla pro 1. místo, Zuzka Kohoutová se umístila na 9. místě. Dalším Pavoukem „na bedně“ byl nakonec Martin Šplíchal, který po dlouhém čekání na svoji cestu porazil hned dvacet dalších konkurentů a skončil na 3. místě.

Další kolo závodu se koná 10.12., tentokrát si zájemci vyzkouší místní bouldery.

Za řidiče přeji vše nejlepší. Lenka Sejnová.

 

BOULDEROVÉ ZÁVODY NA MAKAKU - 4. - 5. 11. 2016

Páteční pětihodinové lezení bylo pro dospěláky a děti do ročníku 2002. Nejlépe si vedla Nela Tvrzníková, která obsadila 4. místo, Julča Sanetrníková byla devátá. Z kluků byl nejlepší Matěj Tvrzník na 21. místě, Vojta Jehlička 23.místo, Jonáš Horáček 26. místo, Petr Kolář 27. místo a Kuba Bradáč 28. místo.

Sobotní závody byly pro mladší, kde během dvou hodin se snažili vylézt co nejvíce boulderů, které byly rozděleny do 3. obtížností. Na konci všichni dostali diplom s body, mohli si vybrat chyt a sladkost. Tak za měsíc znovu :)

Lenka

 

ZÁVODY U14 - LANŠKROUN 5.11.2016

Majda Hatašová a Terka Sejnová - 2. místo. 

 

ZÁVODY U14 FINÁLE - TRUTNOV 19.11.2016

Majda Hatašová celkové na 3. místě v U10

Na finálový závod poháru v pro U14 jsme se vydali do Trutnova, kde nás čekala již známá malinká stěna pro U10 a větší, ale zase dost těsná pro diváky pro zbylé kategorie. Lezl se formát tří kvalifikačních cest bez finále. Lukáš Trávníček skončil na 7. místě, Šimon na 5. místě v nejmladší kategorii z 12 závodníků. Majda Hatašová na těch samých cestách dolezla pro 6. místo z 18 závodnic. Celkově v celém poháru skončila na krásném 3. místě. Terka Sejnová v U12 vybojovala 3. místo v závodě a celkově v poháru se umístila na 4. místě. Markéta Hatašová skončila na 7. místě z 12 závodnic a Martin Šplíchal na 8. místě z 1 závodníků v nejstarší kategorii. Děkuji všem pavoučkům, kteří jezdili pravidelně na závody a jejich rodičům, že je v závodění podporují. 

Lenka
 
 

ŠKOLNÍ ZÁVODY - ÚJEZD N. L. 21.11.16

Největší účast pavoučků a nejvíce medailí

Jak se jedná o závody ve všedním dni, jedou všichni pavoučci a ještě o to víc rádi na stěnu do Újezdu nad Lesy. Nejmladší kategorii zastupovala školková Eliška Trávníčková, která s přehledem všechny cesty vylezla. V kategorii U8 nás překvapil krásným výkonem Štěpán Pražák, který vyhrál a Toník Šebánek skončil třetí. V U10 po úporném boji, kde druhá Majda Hatašová porazila o kousíček třetí pavoučici Terku Hatzelovou. Anička Šebánková na prvních závodech skončila na 8. místě. Šimon Pražák v U10 předvedl parádní finálový výkon a před Lukášem Trávníčkem vyhrál. Terka Sejnová U12 si pokazila jednu kvalifikační cestu, ale ve finále si vše vynahradila a s přehledem vyhrála. Markéta Hatašová U14 svým vyrovnaným výkonem si dolezla pro bronzovou medaili. Martin Šplíchal v kategorii U14 vybojoval stříbrnou a Nela Tvrzníková se z účastí na školních závodech rozloučila opět zlatou medailí. 

Lenka