ZÁVODY 2015

MÁME TŘI MEDAILE ZE SOBOTKY

V sobotu 21. 3. 2015 jsme jeli na první letošní závod do Sobotky. Závodily mladší kategorie a my jeli ve složení: Nela Tvrzníková (po výronu kotníku), Martin Šplíchal, Šimon Pražák (poprvé na závodech), Honza Skočdopole (poprvé na závodech) a nováček závodního týmu Tereza Sejnová. Po třech kvalifikačních cestách všichni postoupili do finále a pak už jsme se mohli radovat z třetího místa Nely, která o pouhé plus nebyla druhá. 

Velké překvapení byla finálová cesta Martina, který zabojoval a dolezl si pro hodnotné druhé místo. Aby toho překvapení nebylo málo, tak nováček Šimon si dolezl pro bronzovou medaili. Terka skončila hned pod stupněm vítězů a Honzík byl osmý. Vypadá to na dobrý start do nové sezóny, tak snad se to bude opakovat. 

Fotky ze závodů

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: dívkychlapci

 

 

 

ZÁVOD ČP S ADAMEM ONDROU -  ALÍK MÁ ZLATO :)

V ne zrovna početné sestavě jsme vyrazili v sobotu 28.3.2015 na první závod Českého poháru na stěnu Smíchoff. Kromě toho, že to byl závod nominační do reprezentace, tak další zajímavost byla, že mládežnické kategorie lezly s dospěláky. Nás oddíl zastoupila Kačka Zemánková v kategorii A a Aleš Maršík v kategorii B. Při příjezdu na stěnu jsme zpozorovali Adama Ondru, na kterého jsme se těšili. Cesty byly krásné a přehledné od známého mezinárodního stavěče Jana Zbranka.

Byly zde i krámky, kde si každý mohl zakoupit nějaké lezecké vybavení do sbírky za lepší ceny. Nás spíše upoutal velký plyšový mamut od Mammuta, ale bohužel se nám ho nepodařilo získat. Atmosféra u kvalifikačních cest byla výborná, každého závodníka popoháněla dopředu. Alík postoupil do finále z druhého místa a Kačka z pátého.

Po několikahodinové pauze na stavění finálových cest, jsme se těšili na rozuzlení závodu. Alík nastoupil a v nás burcovalo napětí a nervy, aby si to nepokazil. Když se dostal ze všech nejdál, celá hala začala pískat a brilantně podporovat. Všechna tahle úžasná atmosféra ho posunovala dál a dál a my už věděli, že tímhle se dostal na bednu. Byli jsme spokojeni, spadly z nás nervy, protože my je máme za Alíka a ten si atmosféru burácející haly užíval. Nevěřili jsme vlastním očím, že to, co jsme od Alíka viděli, tak bylo to nejlepší z celého závodního pole a tímto skvělým výkonem vyhrál. Kačku jsme podpořili v jejím pokusu a snad ji to trochu pomohlo, aby překonala svou nervozitu.  Měli bychom být vyhlášeny za nejlepší povzbuzující členy. Kačka také předvedla skvělý výkon, závodnice před ní ji nijak daleko neutekly, pěkně se seřadily chyt po chytu za sebou. Kačka skončila na 6. místě. Závody se sice prodloužily, ale my všichni jsme si je užili v plné parádě a s úsměvy odjížděli domů.

Petra a Lenka

 
 
 
 

ÚSPĚŠNÉ ZÁVODY V ÚJEZDU NAD LESY (14. 4. 2015)

Ve čtrnáctičlenné sestavě jsme vyrazili na již tradiční úterní školní závody do Újezdu nad Lesy. Každý lezl dvě kvalifikační cesty a doufali jsme, že si zkusí i finále. Hlavně nováčci. Poprvé jsme měli zastoupenou kategorii mateřských škol, kde nás skvěle zastoupil Adámek Kohout s Eliškou Trávníčkovou. Všichni podali bezvadné výkony, snažili se ze všech sil a obsadili jsme stupně vítězů v několika kategorií: 

 
2. místo - Nela Tvrzníková, David Sochor
2. - 3. místo - Zuzka Kohoutová, Martin Šplíchal
3. místo - Markéta Hatašová, Šimon Pražák, Kuba Bradáč
4. místo - Lukáš Trávníček, Tomáš Velek
4. - 5. místo - Terka Sejnová
5. místo - Honza Skočdopole, Vojta Jehlička
9. místo - Majda Hatašová

Poděkování patří panu Trávníčkovi za odvoz a Běle Kohoutové za fotky a podporu týmu :)

Lenka
 

ALEŠ MARŠÍK BYL DRUHÝ VE SVITAVÁCH A DOSTAL SE Z PRVNÍHO MÍSTA DO REPREZENTACE ČR :)

Druhý nominační závod do vstupu do reprezentace se konal ve Svitavách 18. 4.  2015. Bohužel, ne všichni pavoučci trénují tak, že by chtěli jet na závody a proto nám nic jiného nezbylo, než jet pouze s Kačkou a Alíkem, kteří na sobě makají. U Kačky v kategorii A bylo pouze 7 lezkyň, takže měla jasný postup do finále. Cesty byly postaveny ne moc podobně, jak jsme zvyklí. Pohled na závodníky nebyl moc hezký, pohyby nebyly plynulé, každý byl rád, že urval další chyt :). Kačka i přes svou nervozitu podala vyvážené výkony v obou cestách. Alík měl v kategorii B šestnáct závodníků. Po druhé cestě byl na druhém místě, druhou cestu dolezl stejně ještě s dvěma soupeři. Postupoval do finále z děleného druhého a třetího místa. Tam už se výkony finalistů rozřadily. Alík si druhé místo udržel a svým vítězstvím v předešlých nominačních závodech si vybojoval první místo v reprezentaci. Z Kačky nervozita trochu spadla, ale cesty byly krkolomné a nepoddajné. Brzo se unavila a udržela si páté místo z kvalifikace. Oběma gratulujeme k výkonům a držíme palce v dalších závodech.

Lenka

 

TC A ČP V BRNĚ (23. - 24. 5.2015)  - DVĚ STŘÍBRA: KAČKA A ALÍK

Dvoudenní lezecký maraton začal v sobotu v brzkých hodinách, kdy jsme se všichni sešli na benzínce v Hodkovicích. Děkujeme Olče Hatašové, že nás dopravila na závody včas a bezpečně. První den patřil našim nejmladším. Byly pro ně připraveny dvě kvalifikační cesty, které měly rychlý spád, protože každá kategorie měla své cesty. V nejmladší kategorii U10 jsme měli dva zástupce. Šimona Pražáka, který dal s přehledem dva topy a zajistil si tak postup do finále mezi nejlepší osmičku. Terka dala také jeden top, ale v druhé cestě spadla kousek pod topem a měli jsme trochu obavy, zda to na finále bude stačit. Naštěstí byly zbytečné, protože šla z pátého místa. V kategorii U10 za nás lezla Markétka Hatašová, která kvalifikační cesty přeběhla a mohla se těšit na finálovou cestu. První závody si zkusil také Dan Petr, který byl v první cestě nervózní, tolik nebojoval a topovaná druhá cesta, kterou krásně přelezl, nestačila mezi osmičku nejlepších. Byl první pod čarou. V nejstarší kategorii U14 bojovala se svých strachem Nela Tvrzníková, která měla už kvalifikační cesty na prvním. Měla to těžké, protože ve skupině jich bylo 20. Při první cestě kousek pod vrškem neudržela malý chyt a v druhé cestě se bála pádu do kolmé stěny a cestu vzdala. Naštěstí výkon v druhé cestě stačil na to, že postoupila z osmého místa. Organizace byla výborná, tak jsme se ani nenadáli a už byly čtyři naši závodníci zavřeni v izolaci. Terka lezla pěkně do dlouhého kroku, kde byly potřeba zvednout nohy vysoko. Už to vypadalo, že na to přišla, ale bohužel chyt neudržela. Obsadila 5. místo, kde 4. místo ji uteklo jen o horší čas v cestě. Šimon lezl stejnou cestu jako Terka. Na začátku se zamotal, nevypadalo to vůbec dobře, ale naštěstí na to, jak cestu lézt přišel, a dolezl do stejného chytu jako Terka. Bohužel ani on, nohy nezvedl a skončil v tomto chytu. Skončil také na 5. místěMarkétka ve finále lezla hranu, kterou lezla Nela v kvalifikaci. Ale síla ji nestačila na udržení menších chytů a stačilo to jen na 8. místoNela lezla, co jí síly a nervy stačily a její výkon stačil na 5. místo.  Po vyhlášení se děti s Olčou vydaly zpět do Liberce a mě čekalo dlouhé čekání na starší pavoučky, které vezl do Brna Petr Zemánek na 22 hod.

Nedělní ráno jsme začali snídaní, rozcvičením a obhlídkou cest. Naše obě zastoupené kategorie A – dívky a B – chlapci lezli stejné cesty. K Aleši Maršíkovi a Kačce Zemánkové se přidal Kuba Bradáč. První kvalifikační cestu měli stejnou jako Nela, tak jsem byla zvědavá, jak si s ní poradí. Z Kačky spadla konečně nervozita a podala slušný výkon. Stejně tak Alík. Kuba trochu bloudil, síly mu ubývaly a pak už neměl sílu na těžší kroky. Druhou kvalifikačku Alík topnul, Kačka si stále držela druhé místo a i když se Kuba zlepšil, 

tak na postup to nestačilo. Byl první nepostupující. Finále začínal Alík. Nejdříve lehká cesta, s překrokem do druhé stěny a dlouhý tah bez nohou v převisu. Chtěl využít své délky, ale pak už nebyl schopen ruce vyměnit a spadnul. Udržel si svým výkonem skvělé druhé místo. Kačka začala trochu nervóznět, Dolezla do půlky stěny, kde neudržela oblý chyt. Naštěstí si tím udržela druhé místo. Po předání cen jsme se vydali domů.

Děkuji všem závodníkům, kteří se na závody nevykašlali a obětovali celou sobotu závoděním. Všichni jste lezli na co máte a těším se na další závody, kde bude doufám více medailí. 

Lenka

 
 

ALEŠ MARŠÍK PODRUHÉ NA EVROPSKÉM ZÁVODĚ - IMST (AU) 2015 

Zlepšení z minulého předposledního místa na 35 ze 44 závodníků. Gratulujeme :)
 
 

TROJICE PAVOUČKŮ BODOVALA NA BOULDEROVÝCH ZÁVODECH NA KLADNĚ 

Nela Tvrzníková a Aleš Maršík vyhráli, Terka Sejnová byla druhá. :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

U14 NYMBURK (12.9.2015) - 9 pavoučků na startu -                    5 ve finále - 2 stříbra: Nela a Terka

 

Konečně jsme se dočkali zase početných závodů v pavoučích trikách. Náš tým se omladil a my po třech trénincích po prázdninách jeli bojovat na kolmou a ne moc vysokou stěnu. 

V U10 jsem měli Majdu Hatašovou, která získává zkušenosti, je na závodech i v závodním týmu nová. Když ji vydrží její bojovnost, můžeme se určitě těšit na postup do finále. Terka Sejnová krásně zvládla obě kvalifikace a těšila se na finálovku, ve které na ní čekalo pár technických úseků a sekvence

malých chytů. Nervy jsme měli všichni napjaté. První část lezla bez váhání, překročila i do druhé stěny, kde roštěpem řešila další kroky a přes spáru se dostala pod top. Stačilo dobře dát nohu a přebrat malé chyty. Naštěstí jí to vyšlo a mohla se těšit z topu. Čekali jsme, jak cestu zvládnou další dvě závodnice. I ty daly top a rozhodoval čas. Pro Terku to vyšlo krásně, protože obsadila  2. místo.  

Honzík Skočdopole skvěle zvládnul první kvalifikaci, kterou topoval, v druhé spadnul ve 3/4, kde neporovnal dobře nohy. Cestu ale přelezl skvěle. Ve finále už mu ale chyběla zkušenost a technika. Skončil na parádním 5. místěLukáš Trávníček také topoval první cestu, druhou cestu vyběhl krásně do těžšího kroku, kde si nepohlídal nohy, věřil spáře, která mu ujela. Ve finále se ukázalo, jaký je bojovník. Nohy i ruce nás všechny bolely za něj, už jsme ho viděli dole, ale překvapivě ještě udělal jeden krok a tím obsadil krásné, i když bramborové, 4.místo.  

Prostřední kategorii, U12, nás zastupovala Markéta Hatašová, která měla navrh od vrstevníků v trénincích. Těšili jsme se, jak zvládne závody. První kvalifikaci technicky výborně vyřešila a topovala. Druhá cesta byla těžší, technická po malých chytech. V půlce stěna si nepohlídala nohy a chyt pořádně nechytla a spadla. Ve finálovce se ještě přitvrdilo, kde začátek byl po stupech, ten zvládla, ale nátah do opět malého chytu byl už příliš. Obsadila 6. místoMartin Šplíchal se trápil z první kvalifikací, kde traverz v půlce stěny ho stál čas, a i když to poté vymyslel a lezl dál, tak chyt pod topem ho sundali pro vyčerpání časového limitu. Do druhé cesty postupoval jako devatý, kde technickou cestu nezvladl tím, že nevyřešil buď krok přes kout nebo zvednutím nohy a skončil na prvním nepostupovém místě do finále, na devátémDan Petr, který také sbírá zkušenosti, lezl krásně první cestu, technický překrok udělal hned a nevysiloval se, ale pak se špatně podíval, kde jsou chyty a spadl. V druhé cestě byl opět nepozorný, kdy vynechal chyt, lezl těžší variantu, kterou nezvladl a tím skončil na 10. místě.

V nejstarší kategorii U14 závodil Petr Kolář, kterého asi nejvíce překvapilo lezení na prvním už i v kvalifikaci. První půlku cesty zvládl bezvadně, ale pak se dostal do těžšího úseku, kde už se víc bál a cestu vzdal. V druhé cestě makal na začátku, ale pak ve výlezu do kolmého neudržel malý chyt, aby se za něj přitáhl a šel do dalšího. Skončil na 10. místě. I na Nelu Tvrzníkovou čekalo tahání cest. Bylo opět vidět, jak je vylezená, jak umí řešit problémy a zvládne na jedničku technické úseky. Dokonce zvládla i svou psychiku lezením na prvním, kde první cestu topovala, a druhou kvalifikaci po zaváhání ve 3/4 stěny dala cestu kousek pod top. Do finále šla z druhého místa, kde  opět zabojovala, pohlídala si brzké cvakání expresek, byla víc v klidu a cestu dala opět pod top. Skončila na krásném 2.místě. 

Moc děkuji závodníkům, že věnovali sobotu závodům a dali do cest vše, co mohli a rodičům za pomoc a podporu. 

Lenka

 

ČP Jičín 2015 (26.9.2015) - Kačka na 2. místě

Pouze dva lezci Pavoučků se vydali na závody do Jičína. Stejně jako loni stavěl cesty Vítek Lachman, tak jsme se měli na co těšit. Ke stálici účasti na závodech Kačce Zemánkové se přidal nováček závodů Vojta Janda. Kvalifikační cesty byly kratší a tím pádem se lezlo hned od začátku v těžších krocích. Kačka si v první cestě vedla výborně, podržela i dva mále spíše stupy a obsadila prozatím 1. místo. V druhé cestě měla problém s krokem, kde ji zvedlá noha spíše překážela než pomohla a do chytu nedosáhla. V této cestě skončila třetí a do finále se mohla těšit z druhého místa. Vojta sbíral zkušenosti, co to vše obnáší lezení na závodech. První cestu dolezl do půlky a v druhé cestě spadnul jako nejlepší. Probojoval se do finále, tak jsme měli radost. Bohužel tam nepromyslel pořádně kroky, i když tu cestu viděl lézt Kačku, došly mu brzo síly a výkon stačil na 8. místo. Kačka měla cestu promyšlenou, dolezla do klíčového chytu, kam se zatím dostala jedna závodnice, vypadalo to slibně, ale nedala až tak dobře nohy, bočák neudržela a spadla. Čekali jsme s napětím, co na to vítězka kvalifikace. S velkým překvapením spadla jako Kačka. Rozhodovalo tedy umístění v kvalifikaci a Kačka tedy celkově skončila na skvělém druhém místě. V celkovém bodování poháru je na 3. místě, tak uvidíme, jak si povede na posledním závodě a současně MČR za měsíc v Chocni. 

 

PRAGUE COLOR CLIMBING FESTIVAL (26.9.2015)                                          

Terka Sejnová 3. místo

Dne 26. září jsme vyrazili na závody do Prahy na stěnu SmíchOFF, které se jmenovali Prague Color Climbing Festival. Nebyly to závody, na které jsme normálně zvyklé. Byly spíše zaměřené na vytrvalost a pozornost. Cesty stavěl český stavěč s mezinárodní licencí IFSC Jan Zbraněk, kde některé cesty od něj najdete i na stěně Makak v Jablonci. V kategorii U10-U12 se lezlo 8 cest, čtyři cesty dopoledne a po hamburgrové přestávce zbylé cesty. Nebylo zde žádné finále, takže bez žádného dlouhého čekání. 

Na každou cestu tato kategorie měla 4 minuty a bohužel pro některé to bylo málo. Ve skupině U10 nás zastupovali: Lukáš Trávníček, Honzík Skočdopole, Šimon Pražák, Terezka Sejnová, Zuzanka Kohoutová (alias Žabička), Majda Hatašová, Terezka Hatzelová. V kategorii U12 byli: Markéta Hatašová a Martin Šplíchal. Všichni naši Pavoučci si vedli skvěle, každý se s cestou popral podle svých zkušeností a dovedností. A chtěla bych je všechny pochválit. Zuzanka se umístila na krásném 5. místě. Terezka Sejnová si domů vezla ceny z 3. místa. Měli jsme na těchto závodech i jednoho zástupce z kategorie U14 a to Nelu Tvrzníkovou, která lezla 6 cest a měla na to 5 minut. Jelikož lezla méně cest jak ostatní Pavoučci, když měla vše odlezené povzbuzovala své mladší kamarády. Také si vedla velmi dobře, ne každá cesta ji sedla, ale byla na krásném 5. místě. Závody bych zhodnotila kladně i přes všechny zmatky a poděkovala rodičům, kteří tam byli, nejvíce paní Hatašové.

Napsala: Petra

 

MČR Choceň (24.10.2015)

Nela Tvrzníková 3. místo, Terka Sejnová 4. místo
 Kačka Zemánková  3. místo v celkovém hodnocení ČP

Na MČR jsme přijeli ve velkém pavoučím počtu. Po společné fotografii všech závodníků zazněla česká hymna a mohlo se začít závodit na cestách od bratrů Stráníků.

V kategorii U10 závodil Honza Skočdopole, kterému stačilo jen málo a byl ve finále. Obsadil skvělé 9. místo ze 16 závodníků. Lukáš Trávníček neměl tak bojovného ducha jako v Nymburku a obsadil 12. místo. Závody si zkusil i školkový Adámek Kohout, ač se snažil moc, tak výška ho prostě limitovala. Skončil na předposledním místě. 

Lezecká dvojice z tréninku Zuzka Kohoutová a Terka Sejnová bojovaly v cestách v kategorii U10. Zuzka skončila na 13. místě ze 17 a Terka postoupila do finále, které ji sedlo a už to vypadalo na stupně vítězů. Lezla parádně, ale 3 závodnice ji předlezly. I tak je to bezva umístění, i když bramborové. 

Nejpočetnější kategorie byla dívčí U12, kde bylo 32 bojovnic. Markétka Hatašová, i když v trénincích leze čím dál lépe, tak její výkony stačily na 20. místo. 

V klučíčí U12 je Martin Šplíchal, který byl sundán z cesty po stoupnutí na nýt a v druhé cestě prostě nedosáhl do chytu. Škoda u něj, na to, jak leze dlouho. Obsadil 16. místo z 18. 

Petr Kolář s Kubou Kohoutem, který si chtěl vyzkoušet závody i v lezení a ne stále vítězit :) v běhání, zastupovali pavoučky v kategorii U14, kde měli 18 soupeřů. Čekáme, kdy nás Petr překvapí a vydá ze sebe vše, co má. Bohužel, na MČR jsme se nedočkali a skončil na 16. místě. Kuba, je o něco menší, rady lezecké mamky byly, neskákej do chytu :) a bohužel tam jinak nedosáhl. Skončil hned za Péťou. 

U nejstaších holek v U14 máme znovuzrozenou :) bojovnici v tahání cest Nelu Tvrzníkovou, která nám stále dokazuje, že vše se dá překonat. Do finále šla ze 7. místa, doufali jsme, že by ji cesta v kolmém mohla sednout a výsledek si zlepšit. Holky padaly dole a Nele její lezení vyneslo 3. místo na MČR. 

V kategorii B bojoval Kuba Bradáč, který v první kvalifikaci vynechal cvaknutí expresky a byl sundán a v druhé se nebyl schopný odlepit ze struktrury přes dírku. Skončil na 16. místě. Tomáš Velek po nemoci chtěl zkusit také závody. Byla vidět nervozita, ale snažil se a stačí jen trénovat a na závody jezdit a lepší výsledek se dostaví. Byl poslední z 18 kluků.

Kačka Zemánková je posledním rokem v kategorii A, v které bylo 9 holek. Lezla uvolněně, v první kvalifikaci škoda rychlého pohybu a šlo by vylézt výš a v druhé skončilo více závodníků na trojúhelníkové struktuře. Do finále postoupila z 5. místa a bohužel si pohoršila na 7. místo. Začali jsme řešit, jak to teda dopadne celkově. Už jsme byli smíření se 4. místem a velké překvapení bylo, když Kačky jméno zaznělo při vyhlašování 3. místa celkového pořadí ČP. Jen o jeden bod ji uteklo 2. místo.

Těšíme se na další závody a doufáme, že kluci začnou makat, aby také byli ve finále. Holky je slušně válcují.