ZÁVODY 2014

ZÁVODY ČP - BOULDER - LOKALBLOK/SMÍCHOV 16.2.2014

Vydali jsme se na boulderové závody, jelikož jsme na žádných ještě nebyli, tak jsme nevěděli, co nás čeká. Kvalifikace se konala v Praze v Lokalbloku, kde jsme lezli 10 boulderů. Některé byly krásné technické a také se zde ukázaly dynamické skoky. Všichni jsme se dostali do finále kvůli malé účasti. Přesunuli jsme se na stěnu SmichOFF, kde jsme lezli 4 finálové bouldery. Organizace nebyla zrovna dobrá, v izolaci někteří z nás čekali dvě hodiny. Cesty byly skvělé, sice těžké, ale takové cesty můžete vidět na evropských závodech. Nikdo se sice neumístil, ale alespoň jsme si vyzkoušeli něco nového.

 
 
ZÁVODY ČP - OBTÍŽNOST - SVITAVY 29.3.2014
SIMČA A MATĚJ ÚTOČÍ NA POSTUP DO REPREZENTACE. ZATÍM JSOU NA 5 MÍSTĚ, ČEKÁ JE JEŠTĚ JEDEN ZÁVOD. POSTUPUJÍ 4. 
V sobotu 29. 3. se pár pavoučků vydali na nominační závod Českého poháru, a to Matěj, Simča, Kuba a Kačka. Vyjíždět jsme museli v 6 hodin. Když jsme dorazili do Svitav, prohlíželi jsme si cesty. Nejdřív jsme se jich trochu zhrozili, ale po dolezení jsme změnili názor.  Kuba skončil po dvou kvalifikačních cestách na 14. místě. Ostatní se dostali do finále. Do izolace jsme se dostali asi kolem půl třetí, a chvíli ještě trvalo, než jsme začali lízt. Po dolezení finále Matěj se Simčou skončili na 5. místě a mají šanci se dostat do reprezentace. Kačka skončila na 8. místě.
Napsala: Kačka
 
 

ZÁVODY TC - OBTÍŽNOST - SOBOTKA 5.4.2014

NELA POKRAČUJE V ÚSPĚCHU. SKONČILA DRUHÁ. 
 
 

MARATON NA ŠUTRU - KAČKA S ALÍKEM NA DRUHÉM MÍSTĚ :)

Jako jediný zástupci z řad pavoučků se šli poměřit mezi dospěláky na maraton na Šutru 20.12.2014. Pravidla byla jednoduchá, vylézt co nejvíce cest ve dvojici od 18 do 21:30 hod, kde body se počítají podle obtížnosti cesty a další hodinu se lezlo s čelovkama a tam se počítaly pouze dosažené řetězy. Když jsme přišli naše naděje podpořit, tak měli vylezeno zhruba 30 cest. Zkusili jsme je vyhecovat na noční lezení, zkousli se nezkutečně a dali neuvěřitelných 30 cest znovu. První místo bylo jasné, ale druhé až páté bylo dost našlapané. Po loňském úspěchu pavoučků, kdy Nela s Julčou vyhrály a další dvě dvojice byly do čtvrtého místa, jsme rádi, že Kačka s Alíkem krásně náš tým zastoupili a uspěli. Děkujeme :). 

 

Mistrovství ČR v lezení na obtížnost - Bigwall 4.10.2014 - fotky

V sobotu jsme vyrazili na MČR do Prahy na novou lezeckou stěnu BigWall, kde se zúčastnilo 161 dětí a z toho 7 pavoučků. Po příjezdu se děti zaregistrovaly a zaplatily startovné. Byli jsme překvapeni z cest, které byly pěkné, ale postaveny v kolmé stěně. Naštěstí to nikoho neodradilo a do lezení se šlo s velkým nasazením. I nervozita v našem týmu převládala, ale to k závodům patří. Po dlouhém čekání se konečně začaly předlézat cesty. Jelikož byly postaveni blízko u sebe, tak se muselo vždy čekat na další kategorii až doleze. Bohužel to pár jedincům znechutilo závody, jelikož po devíti hodinách někteří stále měli odlezenou jenom jednu cestu. Markétka ve své první cestě všem ukázala, že je obrovskou bojovnicí. Parádně si poradila s malými zrádnými chyty, ale bohužel nedala o jeden chyt top a byla první nepostupující do finále. Ale podala parádní výkon, protože skončila na 9 místě z 23 závodnic. To samé Alík, jehož nervozita mu vůbec neuškodila. Ve finále při každém našem povzbuzení zdolával další obtížné kroky a skončil na 6 místě.  Matěj se popral dobře s první cestou, ale druhá mu nevyšla a bohužel to na finále nestačilo. Chudák Petr čekal celou věčnost, aby mohl lézt konečně první cestu, ale jeho vyčerpání a strah z pádu na prvním  bylo znát. Kačka nám ukázala jak se lezou boule, ale bohužel se jí moc nedařilo. Ale její slova jednaly za vše "Budu dřít a trénovat každý den, jelikož tohle se mi nepovedlo." Věřím v to a držím palce. Nela se nám dostala do finále, díky vydatnému výkonu v druhé cestě. Odjížděli jsme s tím, že je na 4 místě, což ji i Lenka předpověděla do pavoučáku, ale výsledky nás pak překvapily. Asi jsou stále nedostatky, co se jak hodnotí. Bohužel teď už s tím nic neuděláme a musíme se smířit s 6 místem.  Marťas má stále nedostatky ve vytrvalosti, prostě po pár krocích, kde se musí kvůli výšce natahovat, mu pak dojde. Odjížděli jsme znaveni, jelikož takhle dlouhé závody jsme nečekali. A to když jsme odjížděli, ještě se vše nechýlilo ke konci. 
Petra P.
 
výsledky: