ZÁVODY 2013

TENDON CUP OLOMOUC - 2. 2. 2013

Tři pavoučci se vydali daleko na Moravu, aby se pokusili předvést nejlepší výkony na letošním prvním Tendon cupu v Olomouci, a rozhodně neudělali ostudu… Ve finále se Matěj i Nela Tvrzníkovi umístili na krásném 4. místě. Třetím pavoučkem byla Anička, která se v kvalifikaci umístila na 13. místě. Všem gratulace!!!

                                                                                                                                                                                                            Napsala: Anička

ŠKOLNÍ ZÁVODY V HEJNICÍCH -  27. 3. 2013  - VÝSLEDKY

FOTKY

Každoroční školské závody v Hejnicích i letos absolvovali zástupci pavoučků, kteří ale tentokrát reprezentovali svoje školy. Lenku bohužel ze školy neuvolnily a tak jsem se jel podívat na pavoučky místo ní. Z celkem 51 závodníků bylo 13 pavoučků, kteří těžili z pravidelných tréninků. Důkazem toho bylo vítězství ve čtyřech ze šesti kategorií, pět druhých míst a tři třetí místa. Dvakrát dokonce dokázali obsadit kompletní stupně vítězů. A co mě nejvíc potěšilo, překvapilo? Dnes nebudu nikoho jmenovat, mám radost ze všech, kteří tam byli, protože to vypadá, že se stává z pavoučků dobrá parta a "TO" lezení je i baví :-). Neuvěřitelné naopak pro mě byl velmi vyrovnaný výkon pěti pavoučků, kteří dolezli do stejného místa v nejtěžší cestě, která se lezla. Naopak v jiné cestě, kterou lezli další pavoučci, skončili všichni také ve stejném místě, ale nyní proto, protože udělali stejnou chybu. Přitom stačilo udělat jen to, co slyší skoro každý trénink, naše oblíbené "zvednout nohy" :-). A proto také trénujeme, jednou si to snad zapamatujeme :-). Tak už se těším na další závody a nejen kvůli lezení, ale i zábavě s bandou pavoučků. Lezení zdar, Jarda.

 

ZÁVODY ČP - CIBULKA 20. 4.13 - výsledky: holky, kluci

NELA VYHRÁLA SVOU KATEGORII. GRATULUJEME.

 

ZÁVODY V SOBOTCE, VIDĚNO RODIČOVSKÝMA OČIMA… (6. 4. 2013) výsledky - chlapcidívky

FOTKY

Na každé závody se pravidelně těším. Už po cestě bývá veselo, pavoučci jsou báječná parta a pobyt na závodech i cestování si s nimi vždycky užívám.

Se Sobotkou to bylo jinak…  Ještě nikdy jsme v Sobotce na závodech nebyli a tak jsem sbírala „rozumy“ od ostatních. Mezi rodiči se vyprávějí, doslova legendy o tom jaké je to v Sobotce. Všichni mne dopředu několikrát varovali a tak jsme do Sobotky vyráželi s obavami, jaké to vlastně bude.

Cesta díky pavoučím pasažérům a dobré zábavě uběhla velmi rychle a tak jsme na místo dorazili s předstihem.

Už velká fronta u prezence a doba, kterou potřebovali všichni pavoučci na registraci, nás měla varovat, že tento den bude opravdu výjimečný a to v mnoha směrech!

Ještě nikdy jsem neviděla tolik lidí namačkaných na tak malém prostoru a takový chaos při organizování závodů. Tolik vyhlášená, negativně vnímaná výjimečnost závodů v Sobotce se začala projevovat na plné obrátky.

Začátek soutěží byl ohlášen na 9:15 a ještě v 10:30 se nic nedělo, tedy kromě narůstající nervozity a extrémního mačkání se.  Když se objevili organizátoři, všichni si oddechli, že se bude konečně něco dít… a také se dělo: začali k údivu všech přítomných věšet na stěnu reklamy sponzorů závodu… V tu chvíli jsem začala mít pocit: „to si z nás snad dělají legraci“ a tento pocit se mi vracel opakovaně během celého velmi dlouhého dne.

Není nutné tady vypočítávat všechny organizátorské „excesy“, které oprávněně vytváří nelichotivou pověst, kterou závody mezi rodiči mají. Některé byste mi možná ani nechtěli věřit… Je však namístě říci, že na závody dorazilo 170 závodníků a tak to organizátoři vůbec neměli jednoduché. Co mne potěšilo, byl fakt, že všichni zůstali příjemní a vstřícní a tak atmosféra houstla více méně jenom z nedostatku větrání.

Světlým bodem celého dne byli jak jinak než pavoučci samotní!!!! Nenechali se ničím rozhodit a nastupovali do všech kvalifikací jako profesionálové.  A to prosím i bez trenérských opor Lenky a  Jardy, kteří vše sledovali na dálku přes MMS,SMS, a telefonické hovory. Hned jsme zapomněli  na chaos a sledovali napjatě, jak se jim vede.

A vedli si skvěle! Z 12 soutěžících pavoučků se 6 probojovalo do finále, kde se u místili na těchto krásných místech:

Nela 3. Místo, Matěj 4. místo , Kačka 5. Místo, Simča s Kubou  7.místo

Všem patří velká gratulace a obdiv, jelikož cesty, které v Sobotce zvládali, byly velmi těžké!!!! Na mne jako laika (lezení vůbec nerozumím) zapůsobil už jenom fakt, že cesty nezvládl dospělý předlezec ani na druhý pokus. Tak si představte, s čím se naši pavoučci potýkali.

Určitě hodně pomohlo, že na finálové lezení je přijela podpořit trenérka Lenka, to se hned zvedla nálada a všem se lezlo lépe.  A kdybychom Lenku neměli tak ani nevíme, že Nela byla vlastně druhá… Lenka se jí hned, jak si všimla, nesrovnalosti v čase naměřeném  na druhém a třetím místě zastala, ale nepomohlo to. Pravidla (trochu podivně nastavená) rozhodla v neprospěch Nely. Pro mne, ale zůstává vítězkou druhého místa!

Ze Sobotky jsme odjížděli kolem 19:00, což považuji za rekordně pozdní odjezd ze závodů. Co je podstatné, že pavoučci i ve ztížených podmínkách dokázali vybojovat tak krásná místa! Jako parta drželi pospolu, fandili si a dováděli i v okolí stěny pod hradem Humprecht. Já věřím, že si nakonec  Sobotku užili, a já konečně vím, jaké že to v té Sobotce je...

Náročné, chaotické, těžké  a zároveň týmové, úspěšné a fajn.

Takže pavoučkům zdar a příště se s Vámi do Sobotky těším, už vím, do čeho jdu J A budu doufat, že se pořadatelé poučí a příští ročník bude jiný. Věřím, že lepší…

Napsala: Petra Horová

ZÁVODY ČP - SVITAVY 4. 5.13 výsledky: dívky, chlapci

Jen tři pavoučci se vydali na závody. A to Matěj, Nela a Simča. Cíl jsme měli daný a to český pohár Svitavy. Vyjížděli jsme už v 6:00 hod. Což bylo hrozný, protože jsme se vůbec nevyspali. Cesta trvala 2,5 hodiny a přijeli jsme tam mezi prvními .Naše první zhrození byly cesty, které byly dlouhé a silové. Bez trenérů a jejich užitečných rad, jsme se s nimi stejně poprali! Nela obě kvalifikačky topla a postupovala z prvního místa. Nejdřív jsem si myslela, že jí to vydrží až do konce, ale její finálová cesta byla asi trošku složitější. A nakonec byla čtvrtá. Nemusí být vůbec smutná, protože čtvrté místo na českém poháru je super. Matěj se do finále bohužel nedostal a skončil desátý. Byla to škoda, ale aspoň si zalezl a ví co má příště zlepšit ;-). Simča se do finále dostala z posledního místa, jako vždy. Ve finále předlezla dvě holky a tak byla šestá. Atmosféra zase byla napjatá a skoro nikdo nikomu nefandil. Což mě docela mrzelo, myslela jsem si,že jsme na vyšší úrovni závodů. Ti co se dostali do reprezentace,tak dostávali české dresy a mi jim mohli jen tiše závidět. Matějovi a Nele gratuluji k jejím výkonům. Bylo to s vámi fajn!

Napsala: Simča

ZÁVODY Tendon cup - ORLOVÁ 25. 5. 13

Dva pavoučci se vydali na závody do Orlové. Stěna nebyla největší, ale i přesto všechno rychle ubíhalo. Po první kvalifikační cestě se Péťa umístil na 9. místě a Kačka na 3. Druhá kvalifikace byla pro Péťu trochu složitější, jelikož jsou všichni v jeho skupině o hlavu vyšší než on, ale i tak se umístil na 12. místě. Kačka po druhé kvalifikační cestě byla 3.  Na finále se trochu déle čekalo, protože se připravovaly cesty. Pro kategorii dívek B byla cesta docela těžká a skoro všechny skončily na stejném místě. Kačka se umístila na 4. místě.

 

 

ČESKÝ POHÁR V JIČÍNĚ - 21. 9. 13 - NELA DRUHÁ

Na závody nás tentokrát jelo jen 6. Obsadili jsme dvě kategorie. V nejmladších závodila Nela Tvrzníková, Anička Horová, Petr Kolář a Vojta Sázavský. Julča Sanetrníková s Alešem Maršíkem byli o kategorii výš. Vše začlo podle plánu, už od pohledu se nám zdály cesty pro Aleše a Julču těžší, tak jsem čekali, jak si s nima poradí. Všichni jsme byli nervozni za Nelu, protože jsme nevěděli, jak moc ostatní holky přes prázdniny trénovaly. Uklidnila nás, že jako jediná topovala první cestu. Anička s Vojtou dolezli do první třetiny, byla u nich vidět jejich slabina v síle. Péťa se snažil lízt cestu, jak byla předlezená, dostal se výš a pak zbytečně spadl. Druhá cesta byla zmatenější, muselo se dávat pozor, kam vede. Vojta spadl nízko, kde do jasného spoďáku šel do přímého chytu. Anička šla zbytečně 3x špatnou rukou a síly ji nestačily. Nejlíp si vedl opět Petr. Nela se také trochu zamotala, ale naštěstí tam padaly všichni holky. Do finále nám postoupila pouze Nela a to z druhého místa. Alík s Julčou si obě cesty tahali sami. Obě cesty byly dost technické. V první spadli skoro oba dva z nástupu. Druhou dolezli stejně, neudělali delší nátah. 

Všichni nás opustili po kvalifikaci a my netrpělivě čekali, jak to dneska všechno dopadne. Nela lezla kvalifikační cestu kategorie C, jen s pár přidanými chyty. Její dvě největší soupeřky dolezly téměř stejně, kdy Eliška udělala pohyb z chytu, Nela ho pouze držela a Ema na něj nedosáhla. Celkově je Nela druhá, o pouhé 2 body. Čekají ji ještě dva závody, kde z šesti se počítá nejlepších 5. Budeme jí držet palce, protože na to první místo má. 

celkové výsledky: dívky a chlapci

 

GRAND PRIX - HOLEŠOVICE (28. - 29. 9. 13

dva poháry v kombinaci

Sice dlouhé, dvoudenní závody, ale už z léta vyzkoušené a víme, že si děti zalezou a to hned ve třech disciplínách - obtížnost, boulder a rychlost. Jeli jsme ve složení: Nela Tvrzníková, Matěj Tvrzník, Simča Hejsková, Aleš Maršík, Vojta Sázavský, Martin Šplíchal, Petr Kolář, Anička Horová a nováčci závodního týmu: Jonáš Horáček, Markétka Hatašová a Vojta Janda. V obtížnosti se lezly 3 cesty, které postupně gradovaly a vybraly ty nejlepší do finále. Od nás až na Aničku a Markétku postupovali všichni, někteří i díky tomu, že jich bylo v kategorii méně než osm. Ve finále si nejlépe vedli: Alík (2. místo) a Simča s Nelou (3. místo). 

Druhý den nás čekalo deset boulderů a pět pokusů v cestě na rychlost. Soustředili jsme se hlavně na bouldery, nejsme žádný rychlíci a dokud nebude časomíra místo lídí, kteří to stopují na mobilu, tak to nemá stejně smysl. Nejlepší umístění v boulderech: Nela a Alík (2. místo),  Simča a  Matěj (3. místo).

V kombinaci jsme získali jeden stříbrný a jeden broznový pohár. Aleš měl vyrovnané výsledky a to tři druhá místa. Simča to měla trochu snadnější, protože byly v kategorii jen čtyři. Závody byly bezvadným dvoudenním tréninkem a dobrou zkušeností pro nováčky.

kompletní výsledky: obtížnost, boulder, rychlost, kombinace

naše fotky, fotky z Holešovic

TENDON CUP - ÚJEZD N/L - 5. 10. 13

Tři bronzové medaile. Kačka Z. průběžně na 3. místě.

Opět jsme zavítali na závody do Prahy, nejčastějšího místa, kde pavoučci závodí. Při příjezdu nás uvítala známá velká tělocvična s malou stěnou, která doznala nevýrazné rozšíření o laminátový profil. Postupně dorazilo dvanáct pavoučků, mezi kterými byl i jeden nováček Štěpán Waldhauser. Od většiny pavoučků jsme očekávali boj o finále, který se bohužel nekonal. Postavené kvalifikační cesty vůbec neprověřily výkonnost lezců! Byly velmi lehké a díky tomu dali všichni zkušení pavoučci TOP v obou cestách, což jim zajistilo automatický postup do finále. Jediný, kterému se nepodařilo postoupit byl Štěpán, který má ale vše před sebou, když tedy bude chtít :-). Leze teprve rok, je šikovný, velmi bojovný a finále mu uteklo jen o jedno místo, jeden chyt. Jestliže byla kvalifikace lehká, tak finále naopak velmi těžké. Všichni závodníci končili většinou ve stejném místě a tak o stupních vítězů rozhodovalo pouze zvednutí či držení stejného chytu, takzvané + nebo již nepoužívané - a také nespravedlivé měření času. V této loterii, myslím že to je ten správný výraz pro vyhodnocení výsledků, pavoučci získali na stupních vítězů tři bronzové medaile. Nejvíce překvapil Martin Šplíchal, od kterého jsme to nejméně čekali. Kačka Zemánková naopak získala potřebné body, které ji posunuli na krásné 3. místo v celkovém pořadí a poslední 3. místo vybojoval náš Alík (Aleš Maršík). Matěj, Simča, Julča, Kuba, Péťa a Markétka (která parádně bojovala) skončili jen kousek pod stupněmi vítězů, což nás s Lenkou mrzí, protože víme, že na to mají!!! Ten kousek je právě už jen na VÁS, tak se snažte! (to platí pro všechny v závodním týmu)   

Jarda

 

fotky zde

výsledky: holky a kluci

 

MISTROVSTVÍ ČR - PÍSEK - 20. 10. 13

Nela vyhrála

Na Český pohár a zároveň MČR v Písku jeli jenom dva pavoučci, Nela a Matěj. Cesty byly celkem lehké a tak si každý zalezl. Matěj v první kvalifikaci dolezl chyt pod top. V druhé skončil u poslední expresky a skončil na 10. místě. Nela v první i v druhé cestě dala top a do finále postupovala z 1. až 7. místa. Pro ty, co nepostoupili do finále, byly nachystané boulder závody, v nichž Matěj skončil na děleném prvním místě. Ve finálové cestě dala Nela i Ema top a tak rozhodoval čas. Nela skončila na prvním místě o 24 vteřin. Bylo to napínavé, ale zvládla to a je mistryně ČR.

Napsala: Nela

FINÁLE ČP - CHOCEŇ - 26. 10. 13

NELA TO DOKÁZALA A DOTÁHLA ČESKÝ POHÁR DO VÍTĚZNÉHO KONCE. K MISTRYNI ČR PŘIDALA I PRVENSTVÍ V CELKOVÉM BODOVÁNÍ ČP. :-). MOC GRATULUJEME.

 

Na finále ČP jelo jen pět pavoučků. Hlavní cíl byl, aby Nela zkusila udržet první místo v celkovém pořadí. Cesty byly stavěny zkušenými lezci a díky tomu, že stěna je vysoká a převyslejší, tak jsme se mohli těšit na pěkný závod. Nejmladší Martin hezky zalezl první kvalifikaci, škoda, že ve druhé zapomněl, že má dvě nohy a zbytečně spadl. Celkově skončil na 14. místě. Matěj měl obě cesty dost technické, což jemu zrovna nesedí. V druhé cestě jsme nesouhlasili s rozhodnutím hlavního rozhodčího. Škoda, že jsem nepodali protest, protože by jinak šel do finále. Skončil první pod čarou. Alík lezl průměrně kvalifikace. Určitě má ale na lepší výsledky. Vždycky se něco stane kvůli jeho nepozornosti, ale naštěstí to na finále stačilo. Měl cestu jako Matěj v kvalifikaci. Do boulderového místa, které rozhodovalo, lezl pěkně, ale bohužel stejně jako Matějovi mu nebyl uznán zdvih. Příště si dáme na to pozor, protože tyto pohyby, co oba kluci udělali, by měly být uznány. Skončil na pátém místě. I Simče se povedlo dostat do finále. Ale výběr cesty byl pro ní nešťastný, technická cesta kvalifikační pro Matěje. Snažila se zvednout nohy vysoko, ale to jí naopak uškodilo. Skončila na osmém místě. Nela nás nenechala klidnými až do úplného konce. Netopovala ani jednu kvalifikačku a do finále šla ze čtvrtého místa. Tutíž hlavně hrozící Eliška lezla až po ní. Finále běžela neuvěřitelným tempem, asi se bála, že budou padat topy. Bezvadně přelezla převis, ale už se nekoncentrovala na přehmat a vypadla. Naštěstí Eliška se zamotala v převisu. Místo, aby udělala kličku, tak lezla rovně po stupech, to se jí nepodařilo udržet a spadla. Skončila na 4. místě a to už jsme věděli, že to je výhra pro Nelu v celkovém bodování ČP, i když v tomto závodě skončila na 3. místě. Moc gratulujeme a těšíme se na výkony v další sezóně.

výsledky: dívky a chlapci

Napsala: Lenka

 

TENDON CUP R - TRUTNOV - 9. 11. 13

KAČKA UTOČÍ NA STUPNĚ VÍTĚZŮ V CELKOVÉM BODOVÁNÍ TENDON CUP - REGIONÁLNÍ. PŘEDPOSLEDNÍ ZÁVOD VYHRÁLA!!!

 

V sobotu 9. 11. se 13 pavoučků vydalo na závody do Trutnova.  Jako každý rok měly kategorie E a D cesty na horní stěně a kategorie C a B na dolní stěně. Po předlezení cest se začalo lézt. Z nejmladší kategorie se do finále probojoval Martin, který skončil na 6. místě. Markétce finále uteklo jen o pár bodů, ale i tak si myslím, že 9. místo z 24 je krásné.  Kategorie D byla nejpočetnější, co se pavoučků týče.  Do finále se probojovala jen Nela, která lezla mimo soutěž, protože vyhrála několikrát Český pohár. Davidu Bradáčovi uteklo finále jen o malý kousek. Petr Kolář skončil hned pod ním na 10. místě a Vojta Sázavský na 11. místě společně s Aničkou Horovou. V kategorii C se do finále probojoval Alík, který skončil na 4. místě. Kuba B. skončil jako první pod čarou. Nováček Vojta Janda skončil na 11. místě. V kategorii B se všichni pavoučci dostali do finále. Matěj měl skvěle našlápnuto, protože obě kvalifikační cesty topoval, ale pak bohužel finále pomotal. Skončil na 7. místě. Finálová cesta se po prohlídce holkám líbila. Bohužel  Simča nekoukala dopředu a už se nešlo vrátit, i když ke 4 expresce vyběhla jakoby nic.  A i tak její výkon stačil na 3. místo. Kačka potřebovala skončit co nejlépe, protože má parádně rozjetý Tendon cup regionální a před závodem byla průběžně na 3. místě. Povedlo se jí to a krásným, bojovným přelezem celý závod vyhrála.

výsledky závodu: chlapci a  dívky

Napsala: Kačka, Lenka

 

RUZYŇSKÁ LIGA - 16. 11. 2013 

výsledky, fotky

Včera 17. listopadu  jsme někteří ukončili sezónu posledním závodem a to na Ruzyni. Jelikož jsme tam byli i minulý rok a organizace byla dobrá, tak jsme se těšili, že si pořádně zalezeme, i když se jedná o třetí úroveň závodu. Ale co se dá dělat, někdy není nic perfektní, dlouho se na vše čekalo a k tomu byly kvalifikační cesty lehké, ale finálové tak o dvě obtížnosti těžší. Ale někteří z Pavoučků to zvládli hravě. Všichni postoupili do finále až na Štěpu ne. Štěpa na to, že nikdy necvakal, a měl chudák tahat své kvalifikační cesty, což nás celkem překvapilo, když i na TC i ČP nejmladší kategorie lezou i finálovou cestu top - rope. Jarda si ho vzal stranou, párkrát mu to ukázal a pak nebylo ani poznat, že je to jeho premiéra. Bojoval parádně. Škoda nepozornosti a ukvapenosti Jonáše a Vojty S. kteří si svou finálovou cestou zavřeli dveře do superfinále. Davidovi B. se finále povedlo vylézt do topu, ale na superfinále už síly na umístění na stupních vítězů nestačily. Martin spadl už při nástupu, protože nedosáhl na první chyt a i když mohl opakovat svůj pokus a do prvního chytu byl vyzdvižen, tak i k našemu překvapení vylezl jen k druhé expresce. Kuba a Alík ve své finálové cestě nechali všechny své poslední síly, dolezli do TOPU, ale necvakli karabinu, s kterou se dlouho prali. Po tomto ,,incidentu'' se projevily i emoce, které ukázaly, že ve svém týmu máme bojovníky.  Simča musela lézt tři finálové cesty, jelikož byla na tom stejně dobře jako její soupeřka. Nakonec si vybojovala super přelezem 1. místo, Kačka překvapivým rychlým tempem v cestě parádní 3. místo. Po závodech každý vyrazil svoji cestou, někdo domů a někdo po nákupech.

Napsala: Petra

 

FINÁLE TENDON CUP - VYŠKOV 7. 12. 2013

KAČKA CELKOVĚ DRUHÁ A SIMČA TŘETÍ!!!

V sobotu se pouze tři pavoučci vydali do Vyškova. A že to byla cesta daleká. Ráno jsme z Liberce vyjížděli v půl čtvrté a do Vyškova dorazili v 8:30. Stěna to nebyla veliká, ale cesty byly těžké. Žádný z pavoučků se jich nelekl a všichni se probojovali do finále. Péťa byl po první cestě až na 16. místě a už to vypadalo, že se do finále nedostane. Po druhé cestě ale překvapil a do finále postoupil z 8. místa. Simča musela zabojovat, aby se probojovala v celkovém pořadí na 3. místo.  Finále bylo náročné pro kategorii B, jelikož se musela traverzovat celá stěna v délce cca 12 metrů a potom převisem vzhůru k topovému chytu, kam jsme bohužel nedolezly, ale i to nám stačilo na krásné Simčino 2. a Kačky 4. místo. Péťa lezl jako finálovou cestu, která byla kvalifikací pro kategorii B. I jeho malým vzrůstem se dokázal probojovat  na krásné šesté místo. Náročný den jsme zakončili parádním obsazením celkového pořadí závodů Tendon cup v kategorii dívek B a to, druhým a třetím místem.

Napsala: Kačka

výsledky ze závodů: dívky, chlapci

výsledky celkového bodování: dívky, chlapci


 

HOROLEZECKÝ VÁNOČNÍ MARATON - ŠUTR CUP 2013 (21. 12. 2013)

V sobotu 21. 12. 2013 se konal Vánoční maraton na Šutru, který byl pro dospělé, ale pavoučci měli výjimku, takže se mohli zúčastnit. Byli to Nela s Julčou, Martin s Péťou Z., Alík s Matějem a Simča s Kačkou. Maraton trval přibližně 5 hodin, a z toho jsme poslední hodinu lezli po tmě s čelovkami. Za tuto dobu jsme měli vylézt co nejvíce cest po barvách za světla a za tmy se počítaly pouze řetězy. Výhodou bylo, že jsme mohli i slejzat. Bylo to náročný večer, všem už ke konci docházely síly. Po dolezení posledních metrů byl vyhlášení.  Z 26 dvojic se Martin s Péťou umístili na 20 místě, Simča s Kačkou byly 4. a jen o pět bodů se na 3. místě umístil Matěj s Alíkem. A celý závod s překvapením trenérů vyhrály Nela s Julčou. Po závodech pár pavoučků přespalo na bouldrovce a druhý den jsme všichni odešli domů. Teď si ten čtrnáctidenní odpočinek zasloužíme.

Napsali: Kačka a Péťa