ZÁVODY 2012

ŠKOLSKÉ ZÁVODY V HEJNICÍCH - 21.3.12´

výsledky

Několik pavoučků bylo na stupních vítězu:

1. Vojta Sázavský (kat. A)

1. Jana Duchanová (kat. B)

2. Julča Sanetrníková (kat. A)

3. Nela Tvrzníková (kat. A)

TENDON CUP CIBULKA - 14.4.12´

výsledky: dívky a chlapci

Opět jsme se v hojném počtu zúčastnili závodu Tendon cup. Tentokrát na stěně v Praze, kam přijelo přes 200 závodníků. Pět pavoučků se probojovalo mezi nejlepší osmici do finále a dokonce Julča Sanetrníková si vylezla pro druhé místo. Jak už tradičně, tak Simča Hejsková sbírala bramboru s Alešem Maršíkem, Janička Duchanová pátá a Petra Poličová sedmá.

článek na lezci

 

ČESKÝ POHÁR JABLONEC n/N - 28.4.12´

výsledky: chlapci a dívky

Poprvé se šest odvážlivců zúčastnilo českého poháru. Překvapili a Nela T. s Alešem M. se dostali do finále. Jen tak dál.

 

 

ČESKÝ POHÁR V JIČÍNĚ - 5.5.12´

výsledky: chlapci

Pět statečných kluků jelo zkusit těžší typ závodu do Jičína. Nejlépe se umístil David Bradáč, který byl první nepostupující do finále.

ZÁVODY NA GUTOVCE - 21.9.12´

Na tyto závody jsme se všichni těšili, protože z minulého roku jsme si pamatovali, že to jsou povedené závody s maximálním využitím areálu. Tentokrát nás přijelo 13. Organizátoři měli opět vše perfektně připravené. A jak jsme dopadli? (kompletní výsledky zde)

1. závod:

1. místo: Nela Tvrzníková

2. místo: Julča Sanetrníková

3. místo: Kačka Pechová, Markétka Hatašová, Matěj Tvrzník

2. závod:

2. místo: Aleš Maršík, Kačka Zemánková

3. místo: Petr Zemánek

Fotky od Petra zdeod Kačky zde, z Gutovky zde

 

 

 

 

ZÁVODY - SMÍCHOV (Praha) - 7.10.12´

fotkyčlánek na lezci s výsledky

V neděli 7.10.12´ proběhly lezecké závody na Smíchově. Byly zajímavé tím, že jsme nelezli 2 kvalifikační cesty jako na jiných závodech, ale tolik cest, kolik jsme ve dvojici stihli vylézt za 2 hodiny. Vyhrála to dvojice Matěj Tvrzník a Kačka Zemánková, kteří vylezli kolem 23 cest. Mezi prvním a druhým kolem jsem mohli lézt 3 bouldery na obtížnost, 1 boulder na rychlost a přejít slacklinu bez pádu. Po malé přestávce začalo druhé kolo, kde už každý lezl sám za sebe. Finále se lezlo stylem flash a atmosféra byla jak na závodech nejvyšší úrovně. Děkujeme organizátorům za přípravu závodů. Bylo to super.

                   Napsala: Kačka

 

 


TENDON CUP - SOBOTKA - 13.10.12´

 fotky

výsledky: dívkychlapci

Dnes je sobota a team pavoučků se vydal na závody Tendon cup do Sobotky. Ale bohužel Jarda nejel, protože musel do práce. Někdo měl sraz v Hodkovicích n.M. a někdo jel rovnou. Poprvé s námi jel náš maskot Joska, kterého přivezli Zemánkovi. Cesty byly docela těžké a Pavoučci lámaly své rekordy. Všichni lezli skvěle a Lenka z nás měla radost. Šest pavoučků se dostalo do finále. Kačka a Péťa byli první pod čarou, což byla veliká škoda. Lenka průběžně volala Jardovi a ten nás chválil, protože HO Pavoučci Liberec obsadily dvě 1. místa - Nela Tvrzníková, Jana Duchanová a jedno 2.místo - Šéfik Petra Poličová. Matěj a Julča byli na čtvrtém místě. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další závody.

Hlavní: Lenka Tichá, Jarda Tichý (podpora na telefonu)

Nejlepší lezci: Janča Duchanová, Nela Tvrzníková, Péťa Poličová

Dohazovačky: Simča Hejsová, Petra Poličová

Závodníci a baviči: Péťa Zemánek, Kačka Zemánková, Kuba Bradáč, David Bradáč, Kačka Pechová, Matěj Tvrzník, Vojta Sázavský, Petr Kolář, Julča Sanetrníková                                                    (Napsala: Simča)

 

ZÁVODY - ČERNOŽICE (3.11.12´)

fotky

Již jako vloni jsme se zúčastnili závodů u Hradce. Bohužel opět nepřijelo moc závodníků, tak se popraly pavoučci převážně mezi sebou. V mladší kategorii vyhrála Nela Tvrzníková, na třetím místě Anička Horová. Ve starší kategorii byla na druhém místě Simča Hejsková a na třetím Matěj Tvrzník. V dospělácké kategorii jsme měly Petru a přidala se k ní Simča. Obě postoupily překvapivě do finále a snažily se, co jim síly stačily. Jarda se nechal také přemluvit a pavoučkům rozhodně neudělal ostudu. Také postoupil do finále. Matěj si také zkusil dospělácké cesty a předvedl bezvadný výkon. Všem pavoučkům děkujeme za skvělou bojovnost v závodě.


 

 

 

ZÁVODY - ÚJEZD NAD LESY (6.11.12´)

fotky

Série závodů během měsíců října a listopadu nás tentokrát zavedla do místa, kde se pavoučci zúčastnili jednoho z prvních závodů ve své historii. Na letošní ročník Gekon cupu se přijelo porvat o co nejlepší umístění 11 pavoučků v doprovodu Lenky i Jardy. Průběh závodů probíhal v klasickém tempu, takže nechyběly časté otázky typu: Jardo Lenko, kly budeme lézt? To je doba, proč nelezeme? Jelikož jsme sledovali všechny pavoučky a já je točil na kameru, tak nám dospělým to ani nepřišlo a kvalifikační cesty byly za námi. Do finále postoupili skoro všichni pavoučci, kromě Kačky Pechové a Markétky Hatašové, kterým zavřel cestu do finále stejný krok v druhé kvalifikační cestě. Ostatní bojovali o stupně vítězů a tentokrát se to nejlépe povedlo Matějovi Tvrzníkovi, který vyhrál svou kategorii. Hned za ním na druhém místě skončil Aleš Maršík a také o kategorii níže Petr Kolář. Nejlepší z holek skončila po smolném závodě na bramborovém stupínku Simča Hejsková s Janičkou Duchanovou, které měly minimálně na druhé místo. Tentokrát to nevyšlo ani Nele Tvrzníkové, která ve velké konkurenci skončila na děleném pátém a šestém místě, ale ve stejné kategorii překvapila Anička Horová sedmým místem. Mezi nejstaršími holkami vybojovala krásné páté místo Kačka Zemánková. Nejmladším a nejmenším závodníkem pavoučků byl již tradičně Martin Šplíchal, který se protrápil na čtvrté místo. Všem pavoučkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další závody. Ze závodů jsme si odvezli kromě výsledků také tajemství Simči a Nely. Doufáme, že se to také někdy dozvíme :-) .

Pavoučkům a lezení zdar! Jarda

ZÁVODY - RUZYŇSKÁ LIGA (11.11.12´)

fotky, kompletní výsledky

Plán na tento víkend jsme měli jasně daný již několik týdnů předem. Zkouška závodů českého poháru v Chocni! Prý dobrá organizace a pěkné závody s dlouholetou tradicí. Velký dav pavoučků se na tyto závody nepřihlásil, a tak není divu, že jsme změnili plány a místo do Chocně jedeme směr letiště Ruzyně. Že by soustředění na skalách někde v teple, u moře, sluníčko, ... ? Bohužel na odlet nedošlo. Ne, že by žádné letadlo neletělo, ale cíl cesty byl kousíček před letištěm. Další závody v Praze, již čtvrté na podzim, ale naštěstí je to dobrá a rychlá cesta autem. Opět jiná stěna, tak nám to nevadí. Po vstupu na stěnu nás trošku překvapil chlad, ale pavoučkům to moc nevadilo, to spíše nám dospělým. Při vysvětlován pravidel jsme museli položit organizátorům pár dotazů, abychom pochopili postupový klíč a formu lezení. Závody se skládaly z lezení na obtížnost, rychlost a 10 boulderů, ale o postup do finále se rozhodovalo jen v obtížnosti. Trošku nás zaskočilo tahání cest už v šesti letech i v kolmém profilu a jištění trenérů. Ale všichni pavoučci se s tím vyrovnali skvěle a důkazem toho byl postup všech do finále. Další nemilé překvapení pro nás byla jedna finálová cesta pro všechny kategorie kromě nejstarších, což mělo za následek protáhnutí závodů až do večera. Čekání na konec závodu nám zpříjemnily výkony pavoučků. Pět z osmi bylo na stupních vítězů a ostatní skončili nejhůře čtvrtí: Martin Šplíchal, Anička Horová a Kačka Zemánková. Na třetím místě skončil Kuba Bradáč a Petr Kolář, druhé místo pak vybojovali Petra Poličová s Davidem Bradáčem. No a třešničku na dortu nám všem parádním výkonem dodala Simča Hejsková, která vyhrála až v superfinále, kde porazila místní závodnici.

Za předvedené výkony všem pavoučkům děkujeme a jsme na ně právem hrdi!

Napsal: Jarda

ZÁVODY - TENDON CUP finále - TRUTNOV (17.11.12´)

fotky   výsledky: dívky, chlapci

Dnes je sobota a pavoučci se vydali na závody Tendon cupu do Trutnova. Jak už to v Trutnově bývá, tak jsme čekali dlouho, než se všechno odleze a vyhlásí. Pavoučci podali krásné výkony a trenéři z nás měli radost. Byl to Tendon, takže cesty byly trochu těžší, ale my jsme se s nimi poprali. Byli jsme rozdělení na dvě části, ti menší, což byla kategorie E a D, byli na horní stěně s Jardou. A ti starší, kategorie C a B, byli na dolní stěně s Lenkou. Nevýhodu měl Péťa Zemánek, který se nemohl dostat přes jeden těžký krok, protože je menšího vzrůstu. Hodně pavoučků se dostalo do finále a s cestami jsme si poradili. Čas moc neubíhal a my jsme se bavili, někteří hráli na babu, povídali si a někteří s Lenkou krokovali cesty. Janička neměla svůj den, jelikož si doma zapomněla věci na lezení, takže jí Péťa Zemánek půjčil sedák a Simča lezečky. Všichni jsme si to moc užili jako na každých závodech. Na to, že to byl Tendon, tak jsme se umístili bezvadně. Na 3. místě byla Janička. Kačka se dostala do finále a překonala se tím, že nebyla první pod čarou a dolezla si pro krásné 4. místo. Péťa skončila hned kousek pod ní na 5. místě. Simča se poslední dobou nějak rozlezla a byla 1. Což se u ní moc často nestává. Ale určitě všichni byli spokojeni ze svých výkonů. Bylo to finále celého Tendon Cupu a vyhlašovali z každé kategorie tři nejlepší. Tam jsme se moc dobře neumístili, protože tři závody byly na Moravě a tam jsme opravdu nejeli. Janičce stačily 3 závody k pátému místu. Všem gratuluji k jejím krásným místům a těším se na další závody.

Napsala: Simča

FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU - CIBULKA PRAHA (9.12.12´)

No takže jelikož jsme chtěli zkusit něco nového a spoustu lidí nás přesvědčovalo, ať neváháme a zkusíme to, že tam je mnohem lepší atmosféra. Tak jsme se sebrali a jeli v neděli 9.12 na ČESKÝ POHÁR, který se konal v Praze na Cibulce. Po té, co jsme dorazili na místo, jsme se šli obléknout a čekali na předlezení cest. Když jsme viděli, že si předlézající v cestách sedají, tak jsme usoudili, že cesty jsou opravdu těžké. Ale není nic s čím by se někteří Pavoučci nepoprali. Když začal první člověk lézt, ať to byl Pavouček, nebo někdo z jiného týmu byla jsem velmi zklamaná, jelikož jsem si myslela, že jsme na větší úrovni závodů, protože místo aby byla atmosféra uvolněná a fajn, tak byla napjatá a nikdo nikomu nefandil. Velmi mě to zklamalo a také jsem doufala, že tam bude více lidí, ale bylo jich tam aspoň o takových 20 lidí méně, jak na TENDON CUPU. Pár z našich šikovných Pavoučků se dostalo do finále a to Matěj, který se nakonec umístil na 7. místě a hned za ním Kuba na 8. místě. Dále z dívek postoupila a předvedla naprosto skvělé výkony Nela na 5. místě. Také Simča, která skončila na 6. místě. A já jsem se umístila na třetím místě, jelikož jsem měla ve své kategorii jen 3 holky a to ještě z Liberce, nebylo to zrovna super. No odjeli jsme vcelku zmrzačení. A také skvělá jízda s Lenkou bez stěračů. Tento závod měl své mínusy, ale i své plusy, hlavní je že jsme si to užili.

Napsala: Petra