ZÁVODY 2011

 

1. kolo: TENDON CUP - HEJNICE (19.3.2011)

kompletní výsledky: dívky a chlapci

Na první závod této sezóny vyjelo 13 pavoučků. Cesty se nám zdáli oproti jiným závodům spíše lehčí, tak padalo hodně topů a nepostoupení do finále znamenalo nechytnout topový chyt oběma rukama. Všichni statečně bojovali, někteří i hodně překvapili, kam až cestu dolezli. V kategorii A jsme měly troje zastoupení - nejmenší Kačku Pechovou, která díky své výšce a nízkému věku topy nedala. U kluků jsme měli dva nováčky a to postupujícího do finále Davida Bradáče a Vojtu Sázavského, který byl první pod čarou. Kategorie C měla dvě lezkyně - Janičku Duchanovou a Simču Hejskovou, které bez problému postoupily obě do finále. Z kluků už pravidelně postupuje Aleš Maršík, David Sochor byl první nepostupující a Kuba Bradáč pár míst pod ním. O kategorii výš pro mě překvapující výkon podaly Nicola Čejková s Kačkou Zemánkovou, které udělaly takové kroky, kde jsem si říkala, že budou padat. Bohužel na finále stejně jako Týně Havelkové to nestačilo. Ve stejné kategorii si zkusil kvalifikační cesty Kristian Flek, který díky topu minus byl prvním nepostupujícím. Největším překvapením byl výkon Petry Poličové, která s přehledem v kvalifikaci topovala obě cesty a do finále ještě s jednou závodnicí postupovala z prvního místa.

Finále probíhalo na podobných cestách jen s výjimkou, že se cvakal strop a poté trám. Všichni byli postupně uzavřeny do izolace a první šel na řadu David Bradáč, který se v cestě trochu zamotal a tím mu nezbylo moc sil na těžší kroky. Skončil na devátém místě. Aleš Maršík nastoupil cestu z druhé strany, kde opět překrok do hada ho stálo zbytečně moc sil a ve stropě už nemohl - konečné 7. místo. Simča se trochu zalekla stropu, který vzdala a skončila tím na 8. místě. Poslední z této kategorie lezla Janička, která zvolila cestu také spíše zprava, dolezla o chyt dál než Simona a skončila o příčku před ní. Největší smůlu měla Petra, která po dlouhém čekání u cesty, než doleze jiná kategorie, nastoupila do cesty a v traverzu ji smekla noha a tím finále pro ni skončilo. Konečné šesté místo.

Pavoučkům bych ráda poděkovala za výkony, všichni se snažili a bojovali a jako tým se určitě začínáme lepšit. Máme čím dál více lidí ve finále. Celý závodní tým má vyhlášenou soutěž o lezečky. Je potřeba se nejlépe zúčastnit všech pěti závodů Tendon cup a kdo nasbírá nejvíce bodů, vyhrál. :-)

 

ŠKOLSKÉ ZÁVODY V LEZENÍ A ÚSPĚCHY PAVOUČKŮ V HEJNICÍCH (22.3.11´)

Dne 22.3.2011 se uskutečnily lezecké školní závody v Hejnicích. Školních závodů se zúčastnilo 56 dětí a mezi nimi 7 pavoučků, kteří přijely bojovat za své školy, ale i za tým. Cesty jsme zvládli hravě, díky našim trenérům, kteří nás tak dobře připravují. A za to se všichni pavoučci umístily na stupních vítězů. Vybojovali jsme si každý své místo jak pro školu, tak i pro reprezentaci našeho týmu. Na vrcholku se umístili David Sochor a Jana Duchanová. Na druhém místě se umístili Vítek Pospíšil, Petra Poličová, Simona Hejsková a Petr Zemánek. Na třetí příčce Kateřina Zemánková.

Napsala pro vás: Petra

2. kolo: TENDON CUP - ÚJEZD NAD LESY (19.4.2011)

FOTKY výsledky: DÍVKY a CHLAPCI

Na druhé kolo závodu Tendon cup jsme vyjeli s 18 pavoučky a tím si zajistili pomalu v každé kategorii zástupce. Kvalifikace se opět skládala ze dvou cest, kdo dal obě cesty do topového chytu, automaticky postupoval do finále. Nejmenší kategorie předškoláků lezla jen dvě cesty, kde Martin Šplíchal vylezl obě cesty, předlezl dokonce i závodníky z kategorie D a zaslouženě vyhrál. Ze všech zúčastněných postoupili do finále Simona Hejsková, Petra Poličová, David Bradáč, Vítek Pospíšil, Kuba Bradáč a velkým překvapením Matěj Tvrzník, který byl poprvé na závodech. Všichni se snažili, co jim síly stačily, ale na stupně vítězů se k Martínkovi přidala jen Petra, která o kousek skončila na skvělém třetím místě.

 

 

3. kolo: TENDON CUP - PARDUBICE (14.5.2011)

kompletní výsledky: DÍVKY CHLAPCI

FOTKY ZE ZÁVODŮ

ČLÁNEK NA LEZCI ZDE

Dne 14.5.2011 jsme byli na třetím kole závodů Tendon cup v Pardubicích. Jelo přibližně 13 pavoučků. Když jsme přijeli do Pardubic, pořadatel nás mile přivítal. Šli jsme zaplatit startovné a k tomu jsme dostali poukaz na ledovou tříšť a zmrzlinu zdarma. Poté, co dorazili všichni účastníci závodu, začalo předlézání cest. Cesty, které jsme lezli, byly hezky postaveny. Pár z nás se dostalo do finále, kde jsme v izolaci čekali dvě a půl hodiny. Po dolezení všech finalistů začalo vyhlašování. Každý finalista dostal něco malého např. katalogy, nálepky a upomínkové předměty na tyto závody. Vyhlašovali i nejmladšího závodníka, kterým se stal náš Martin Šplíchal poté, co bojoval, co nejvíce mohl. Umístil se jen jeden pavouček na stupních vítězů a to Petra Poličová na krásném druhém místě. S poděkováním pořadatelům jsme odjeli zpátky do Liberce.

 

"PAVOUČÍ" ZÁVODY NA GUTOVCE - PRAHA (1.10.11´)

informace o závodech zde

 

4. kolo: TENDON CUP - TRUTNOV (12.11.2011)

Patnáct pavoučků jelo bojovat se 120 závodníky na předposlední závod Tendon cupu . Polovina se dostala do finále, kde neuvěřitelný výkon podal Kuba Bradáč, který o kousek unikl druhému místu a Petra Poličová, která si dolezla v technické cestě také pro bronz. Nahlednutí do závodu: video

 

5. kolo: TENDON CUP - SOBOTKA (26.11.2011)

Posledního závodu Tendon cupu se zúčastnilo 14 pavoučků. Anička V. měla premiéru a škoda první cesty, kterou si myslela, že leze na čas, nepostoupila do finále. V nejmladší kategorii D dívek nejlépe skončila ve finále Nela na 7 místě a Kačka P. na 12. U kluků nás zastupoval Vojta, který trochu vzdal finále a obsadil 13.  místo. V C kategorii dívek máme silnou Simču, která podává poslední dobou vyrovnané výkony a opět nezklamala a v těžkém finále si vylezla pro 5 místo. Může se pyšnit tím, že předlezla všechny naše kluky v této cestě. V C kluci se nám rýsuje silná čtyřka a už není moc výjimkou, že by nepostupovala většina do finále. Technická cesta se nejvíce povedla Matějovi a Alešovi (4. místo), dále David na 8. místě a Kuba hned za ním. V holkách B je největší bojovnice Kačka Z., která byla opět první nepostupující do finále a tím obsadila 9. místo. Zuzka byla hned za ní a Nicola 12. Petra závodila za kategorii A naposled. Výkony dívek jsou velmi vyrovnané, škoda, že se Petra nerozloučila celkově 3 místem a zbyla na ní bramborová, stejně tak jako v závodě. Tím jí jako trenéři děkujeme, že nejlépe reprezentovala Pavoučky. Doufáme, že v příští sezóně bude více z vás ve finále a budeme obsazovat první příčky. Každý z vás musí na sobě pořádně makat.

výsledky: holky a kluci

 

ZÁVODY V ČERNOŽICÍCH n. L. (5.11.11´)

fotky

Ve velkém počtu jsem se zúčastnili závodů. Všichni jsme lezli parádně. Kategorii do 10 let vyhrála Nela Tvrzníková a o malý kousek byl druhý Vojta Sázavský. V kategorii do 14 let vybojovala třetí místo Simča Hejsková. Jen tak dál pavoučci!

GEKON CUP O STUDENTSKOU PEČEŤ - ÚJEZD NAD LESY. (13.12.11´)

Dnes je úterý a pavoučci se vydaly na závody do Újezdu nad Lesy. Naše trenérka byla jistě ráda, že nemusí do práce a jede s námi. Ale trenér Jarda do práce naopak musel. Na závodech bylo 12 pavoučků z toho 5 dívek a 7 chlapců: Kačka Zemánková,Nicola Čejková, Nela Tvrzníková,Janička Duchanová, Simča Hejsková, Martin Šplíchal, Jakub Bradáč,David Bradáč, Péťa Zemánek,Vojta Sázavský,Štěpán Sázavský a Matěj Tvrzník. Cesty byly docela lehké a pavoučci si to moc užily. Kuba B. ,Péťa Z. a Jana D. pořád dováděli a honili tenisák.Všichni pavoučci daly v první cestě TOP, ale v druhé to bylo horší. Martin Šplíchal s Nicolou se nevylezli obě kvalifikační cesty, tak do finále bohužel nepostoupili. Pavoučci po dlouhém čekání vyrážejí na finálové cesty.Všichni bojují a mají krásné výkony. Kačka ve finále byla kousek před topem a vybojovala si 5.místo z devíti. Nele se finále moc nepovedlo, protože cesta nebyla označená a Nela nevěděla, co může chytit a dolezla si pro krásné 8. místo z 24 holek. Štěpán Sázavský bojoval a v kategorií prcků skončil na 2 místě. Péťa a Kuba byli druzí ze čtyř. A naše první jednička byla Matěj Tvrzník, který se probojoval na 1.míst. A dále Janička D. byla pátá z šestnácti. A poslední Simča H., která se zalekla stropu a skončila na super čtvrtém místě. Bylo to fajn a myslím, že všichni byli spokojeni za své výkony.

Napsala: Hejsková Simča

 

KONEČNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍHO ZÁVODNÍKA V TENDON CUPU 2011

Petra Poličová – 85 (cena: lezečky Rock Pillars)
Matěj Tvrzník – 47 (cena: sedák Ocún)
Simona Hejsková – 46,5 (cena: sedák Ocún)
Aleš Maršík – 45,5 (cena: batoh Ocún)
Kuba Bradáč – 39,5
David Sochor – 27
Nela Tvrzníková – 26
Janička Duchanová – 25
Vojta Sázavský, Nicola Čejková, Kačka Zemánková – 23,5
David Bradáč – 21
Vítek Pospíšil - 13
Kristýna Havelková, Zuzka Urbanová – 12
Bára Kadavá – 11,5
Julie Sanetrníková - 9
Petr Zemánek - 6
Pospíšil David, Kačka Pechová  – 4

konečné výsledky Tendon cup 2011dívky a chlapci