TÁBOR 2018 - STRÁŽCI ČASU

DENÍK

 

NEDĚLE - 12. 8. 

Tak jsme se již po sedmé sešli opět na naší horolezecké chatě v Horním sedle. Počkali jsme na poslední opozdilce a dozvěděli jsme se, co nás letos čeká. Jsme strážci času. Naším úkolem je sbírat drahocenný čas, kterým platíme za naše různé chyby, jako například sprosté slovo, pozdní příchod na rozcvičku nebo nepořádek okolo postele a naopak ho získáváme z celotáborových her, běhání koleček nebo služeb. Jsme rozděleni do 4 týmů, který mezi sebou soupeří. Rozdělili jsme se tak, že kapitáni měli za úkol najít klíč, který by pasoval do zámku toho člověka, kterého si sám vybral. Ten měl svázané ruce a nemohl nijak pomoci při kapitánově snaze ho získat. Takhle si kapitáni vybrali svůj tým – Bílý: Markétka, Kačka a Majda; Modrý: Nela, Kuba, Eliška a Luky; Žlutý: Tom, Žabička, Adámek a Terka H.; Šedý: David, Vojta, Honza a Terka T. -  dostali trička a mohli si je vyzdobit podle libosti. Po výborné večeři, byla bramboračka, jsme mohli nastoupit na první soutěž. Jeden z týmu dostal do ruky 4 kostky a musel je poskládat tak, aby ani na jedné straně nebyly stejné barvy. Každý z týmu musel tyto barevné kostky postavit co nejrychleji, pak se všechny výsledné časy sečetli a vyhlásil se nejlepší stavěčský tým. Nejrychlejší byli Modří, kteří za své vítězství získali 8 hodin času, na druhém místě se umístili Bílí, třetí byli Žlutí a na bramborové pozici se umístili Šedí. Po vyhlášení a zapsání časů, jsme si vyčistili zuby a zalehli do postelí.

 

PONDĚLÍ - 13. 8.

Po brzkém budíčku v 8, jsme tradičně vyběhli na rozcvičku, oběhnout si jedno kolečko a hurá na snídani, abychom nabrali síly do skal. Nela s Kubou a s Jardou vyšli do skal dřív, aby vše řádně připravili. Lezli jsme na Smrtce, kde jsme měli 8 pěkných cest, kde za každou jsme mohli získat každý  minut. Po dolezení všeho a prolezení prstů jsme vyrazili na oběd. Šedí umývali nádobí, a ostatní si užívali poledního klidu v podobě koukání na staré videa. Protože bylo vedro, vydali jsme se na kole na Kristýnu, kde jsme se všichni smočili aspoň po kotníky. Ale co jsme nechtěli, začali se sbíhat mraky a my jsme museli rychle jet, abychom cestou do toho kopce nezmokli. Úspěšně se nám to povedlo, i když z nás lilo i bez deště. Po krátké přestávce, na které jsme nabrali ztracené síly, jsme se s chutí pustili do večeře. Po syté večeři, jsme byli seznámeni s pondělní hrou. Měli jsme za úkol držet tyč pomocí 2 háků. Bylo to velice výživné posilování na ramena a zádové svalstvo, ale nikdo se nenechal zahambit, a vydržel držet, co nejdéle to šlo. Nejlepší v tom byli opět Modří, kteří na střídačku dokázali držet neuvěřitelných 35 minut. Druzí byli Šedí, třetí Žlutí a bramboroví Bílí. Po pohádce přečtené Tomem a Kubou, jsme všichni zalehli do postele a spát.

 

ÚTERÝ - 14. 8. 

Naše krásné slunečné ráníčko začalo příjemným probuzením, po proběhnutí koleček jsme si zahráli střihanou. Ke snídani nám Lenička upekla báječné koláče a moc, moc, moc nám chutnaly. Dopoledne proběhlo klání v důmyslně promyšlené hře, nejdříve se muselo naházet dost kroužků na hák připevněný k páce, když páka spadla tak se uvolnil klíč, se kterým se odemklo lano obmotané okolo stromu a tyčky, po uvolnění lana a následně i tyčky se přešlo k navijáku a navíjelo se lano na konci kterého bylo polínko a to když se dotklo navyjáku tak soutěž končila. Po obídku následoval dlouhý polední klid. Odpoledne jsme se po týmech vydali směrem na Havrana, na bouldery. Po chvilce lezení za námi dorazilo úžasné překvapení, Marcelka, Roman, Petra a Falco. Boulderovat jsme museli rychle abychom to stíhali zpět na chatu, a tak jsme se všichni pohromadě vydali zase nazpět. Po naběhání potřebných koleček pro přežití noci jsme se uložili a šli spinka do svých pelíšků. Dobrou noc zlatíčka :* .

 

STŘEDA - 15. 8. 

Dnešní budíček byl posunut na 8:15  a na rozcvičce přišla Lenka s novou hrou s názvem Mc.donald. Tato hra spočívala v tom, že jsme se rozdělili do dvojic a Lenka říkala názvy jídel a pití tohoto fast foodu a dvojice a museli nejrychleji provést cvik daného produktu nejpomalejší dvojce vypadla. Po hře následovala snídaně která všem moc chutnala, po snídani jsme šli na Smrtku z druhé strany kde na nás už Tomík, Kačkou a Jardou čekali. Na skalách jsme měli za úkol vylést jako tým všechny cesty a jako vždy jsme je vylezli.  Po skalách byl oběd a po obědě rozmístila Lenka vajíčka. Ve vajíčkách byly hodiny k naší týdenní hře. Po odpoledním klidu jsme vyrazili na kolo do Rynoltic kde jsme odjeli časovku a šli na zmrzlinu. Po zmrzlině jsme se rozdělili na dvě skupiny první jela s Lenkou po silnici a druhá jela s Jardou lesem k chatě. Po kole následovala hra, ve hře jsme museli otáčet krabice na svou barvu ten který má alespoň jednu bednu se svojí barvou ve všech stanovištích tak vyhrál, dnešní den jsme zakončili táborákem a hraní na kytaru a 11:00 jsme šli spát.

 

ČTVRTEK - 16. 8.

Ráno jako vždy byla rozvcička, snídaně, úklid a dnešní den byl bez lezení. Etapovou hru o čas jsme měli, že jsme se museli plazit se svýzanýma nohama a rukama pro papírový tácek a donést ho v zubech zpět. Někomu to šlo parádně, něco se pěkně zpotil. Odpoledne jsme měli turnaj v ping - pongu. Zatím vede bílý tým. 

 
PÁTEK - 17. 8. 

Ráno jsme si zaběhali, zahráli stříhanou a šli na snídani. Po úklidu a hygieně už pro nás byly připraveny lana. Celé dopoledne jsme lezli a po obědě jsme vyjeli na kola. Poté jsme měli další etapovou soutěž, kde byly zamotané tři prameny lana a my museli pomocí přesouvání kostiček, které byly přidělaný k lanu lano rozmotat. 

 
SOBOTA - 18. 8.

Poslední den jsme začali během, rozcvičkou a jel se okolo chalupy závod na kolech,tak jsme fandili. Pak jsme se rozdělili do skupin, kde někteří jeli na kola a někteří šli na Popovku. Poté byl ukončen čas a my museli vybrat jednoho z našeho týmu, který se zavře do chalupy a pomocí různých úkolů a indicií najde klíč a dostane se ven a vyhraje. Nakonec se to podařilo Kubovi Bradáčovi z modrého týmu, který o kousek vyhrál nad svým bráchou Davidem z šedého týmu. Kačcce Zemánkové došel v chatě čas. Poté přišla velká odměna, výherní tým dostal únikovou hru a všichni jsme dostali ohromné pizzy.