TÁBOR II. - OBRVÉGRY 11. - 18. 8. 2013

DENÍK:

CELOTÁBOROVÁ HRA - PEVNOST BOYARD

Vedoucí Skaláků: Kačka

Pokřik:

Skaláci borci jsou,

pevnost Boyard dobijou.

Všechny klíče objevíme,

indicie rozluštíme.

 

Vedoucí Zlodějů pokladů: Anička S.

Pokřik:

Jsme zloději pokladů,

vylezeme do hradu.

Boyarda tam okrademe

a s pokladem utečeme.

 

Celotáborová hra:

Oba týmy získaly 7 klíčů a mohli bojovat o co nejvíce indicií. Skalákům se vedlo nejdříve lépe, získali tyto indicie: mozek, in-line brusle, převoz nákladního materiálu, hodinky, běh na rozcvičce. Přišli na heslo kolečko, které jim otevřelo pokladnici. Zloději pokladů získali indicie: oheň, dřevo, mapa, země, čarodějnice, státní přechod. Až poslední indicií přišli na heslo hranice, které také bylo správné.

 

Celotáborové bodování:

1.   místo: Anička H. (260 b.)

2.   místo: Kačka Z. (259 b.)

3.   místo: Péťa Z. (255 b.)

4.     místo: Anička S. (239 b.)

5.     místo: Jonáš (238 b.)

6.     místo: Petr K. (224 b.)

7.     místo: Pavel (217 b.)

8.     místo: Ota (211 b.)

9.     místo: Dennis (209 b.)

10.   místo: Vojta S. (203 b.)

11.   místo: Vojta J. (196 b.)

12.   místo: Emily (194 b.)

13.   místo: Tomáš (186 b.)

14.   místo: Markétka (177 b.)

15.   místo: Anička V. (168 b.)

 

 

NEDĚLE - 11. 8.13´ (1. den) - fotky

Skoro všichni jsme se sešli mezi  13. až 14. hodinou. Rozdělili jsme se do dvou týmů na Skaláky, kde je Kačka, Anička Horová, Petr Kolář, Pavel, Jonáš, Markétka, Tomáš, Dennis a Zloděje pokladů, kde je Anička Střižíková, Petr Zemánek, Vojta Jehlička, Ota, Vojta Sázavský, Emily, Anička Vokurková. Lenka a Jarda nás seznámili s celotáborovou hrou Pevnost Boyard. Každý tým jsme si vymysleli pokřik a namalovali vlajku. Po té jsme bojovali o první klíč. Vedoucí z každého týmu si vybrali jednoho člena a společně s Bárou a Petrou šli schovat klíč. Když se vrátili, vedoucí týmů šli nakreslit mapu ke klíči. Po té mapu předali ostatním členům, kteří se vydali hledat klíč. Oba dva týmy úspěšně našly klíč. Potom jsme ukázali vlajky a přednesli jsme pokřiky. Pak jsme po jednom hádali jména členů svého týmu. K večeři jsme si opekli buřty, párky nebo rohlíky. Po večeři přijela Markétka. Po té jsme bojovali o druhý klíč. Navštívil nás otec Fura. Boj spočíval v tom, že jsme seděli proti sobě a měli jsme otci Furovi ukrást klíč. Oba týmy ukradly otci Furovi klíč. Potom následovala hygiena a šli jsme spát.

Napsali: Skaláci

 

PONDĚLÍ - 12. 8.13´ (2. den) - fotky

Budíček byl v 7:30 a deset minut na to byla rozcvička, během které jsme si všichni oběhli jedno kolečko a poté jsme hráli cukr, káva,… Potom, co si všichni vyčistili chrup byla snídaně, což pro většinu dětí znamenalo chléb s nutellou. Dopolední službu měli Skaláci a Zloději pokladů se zatím vydali do skal. Potom, co Kaččin tým vykonal dopolední činnost, hráli hry. Po skončení her  a lezení, šla obě družstva na oběd (svíčková/kuřecí řízek s vařeným bramborem). Poté, co všichni dojedli, převzali Zloději pokladů službu, umyli nádobí a utřeli stoly. A mezitím, co se Skaláci činili na lanech, šli Zloději pokladů do lesa na již předem připravené hry, jako jsou morseovka, pantomima, stonožka nebo schovka. Skaláci zůstali ještě ve skalách a Zloději se vrátili do chaty, aby pomohli připravit banány v čokoládě pro tajného hosta, který bohužel nakonec nepřijel. K večeři byl výborný buřt guláš, po kterém jsme šli najít další klíč, tentokrát to bylo o náhodě. První boj o klíč byl, se zavázanýma očima jít ke sklenicím plných překvapení a sáhnout do ní. Někdo nahmatal zbytky z oběda, někdo rosol, oves či bahno. Oba týmy klíč našly. Druhý boj spočíval v tom, že každý člen měl zatáhnout za správný provázek s klíčem. Větší štěstí měli Skaláci. Když jsme se vrátili do chaty, bylo už připravené plátno, abychom se mohli dívat na ukázky o horolezení, pak následovala už jen hygiena a šli jsme spát.

Napsali: Zloději

 

ÚTERÝ - 13.8.13´ (3. den) - fotky

Ráno jsme vstávali v 7:30. Na rozcvičku jsme běželi 2 kolečka, které všichni je uběhli. Po té jsme hráli vybíjenou. Po ranní hygieně jsme se nasnídali a Skaláci vyrazili do skal, kde bylo natáhnuto 5 cest. Zloději měli ranní službu a potom šli střílet ze vzduchovky a hrát hru ostrov. Těsně před tím než odešli, hráli lipa s brčky. Poté, co Skaláci dolezli a Zloději dostříleli a dohráli hru, šli jsme do chaty a dovezli nám oběd. Po obědě jsme měli polední klid a Skaláci měli službu. Když polední klid skončil, šli Zloději na skály a Skaláci ještě před tím než šli do lesa, hráli hru s brčky lipa. Pak se odebrali do lesa střílet a hrát hry. Když jsme dorazili zpět do chaty, měli jsme večeři. Po večeři jsme bojovali o další klíč. Boj spočíval v tom, že jsme měli pomocí 8 kelímků naplnit trubku vodou, aby nám vyjel klíč. Měli jsme na to časový limit 3 minuty. Oba týmy vyhrály klíč. Lenka usoudila, že to bylo moc jednoduché, když každému týmu zbyla polovina času. Tak jsme museli znova běhat s vodou a získat klíč, ale tentokrát nám sebrali 4 kelímky a měli jsme za stejný čas naplnit trubku pomocí pusy, rukou a kelímků. Tentokrát klíč získali Zloději. Poté jsme trénovali kroky na slacklině, přesahovali špalky do dírek a drželi co největší dobu na zavěšených koulích. Bodování se nám dnes dost promíchalo.  Pak už jsme se jen umyli a šli spát.

Napsali: Skaláci

 

STŘEDA - 14.8.13´ (4. den) - fotky

Ráno začalo jako každé jiné. Drsné probuzení, rozcvička a skvělá snídaně…Dopoledne jsme však nešli lézt ani hrát hry, ale vydali jsme se do lesa, hledat písek do pokladnice. Skaláci i Zloději našli všechny tři kbelíčky. Poté, co jsme se vrátili z lesa, dali jsme si vydatný oběd („Valdštejn“/guláš). Následoval zkrácený polední klid. Po němž jsme se vydali na Sloní kameny vzdálené cca 4km. Během cesty jsme hráli hru: „Kolíčkovaná“, při níž jde o to, mít šikovné prsty a ukradnout kolíčky ostatním hráčům, včetně vedoucích. Hráli jsme i po cestě zpět, kterou jsme si trochu zkrátili. Poté, co se všichni vrátili, připravili jsme večeři (kuře s rýží/bramboračka). Vařili jsme na ohni v kotlíku a jídlo se nám moc povedlo. Po jídle měli ještě někteří hlad, tak Lenka vymyslela, že musíme na louce najít kartičky se zvířátky, za které jsme dostali určitý druh jídla. Takže výsledek byl třeba kombinace kakaa a houskového knedlíku. Ještě jsme chvíli zpívali a Kačka hrála na kytaru. Poté, co všichni usnuli, tak nás zase vzbudili a šli jsme na stezku odvahy, která vedla loukou i lesem. Jakmile jsme se vrátili, šli jsme zase spát a spali až do rána…

Napsali: Zloději

 

ČTVRTEK - 15.8.13´ (5. den) - fotky

Budíček byl posunutý o půl hodiny, takže jsme vstávali v 8 hodin. Na rozcvičce jsme běhali 4 kolečka a všichni byli unavení. Ke snídani jsme měli to samé jako každý den. Skaláci se vydali lézt. Cesty byly obtížné, ale většina pavoučků se s nimi poprala. Zloději mezitím hráli hry (golf, kufr a kuličky).  K obědu měl každý to, co si vybral, takže buď špagety nebo bramborové knedlíky plněné masem. O poledním klidu nám Jonáš konečně ukázal, že umí hrát na kytaru. Po odpoledním klidu jsme se vystřídali a Zloději se šli poprat s cestami. Skaláci hráli hry. První hra byla golf, kde zvítězil Jonáš a Pavel. V kuličkách byla dobrá Anička Horová, která získala 2 body. Kufr se dařil všem, ale zvítězila dvojice Kačka – Anička. Potom jsme se šli podívat, jak Zloději lezou a společně s nimi jsme se vrátili do chaty.  K večeři jsme měli výborné tousty. Asi hodinu před večerkou jsme hráli hry o indicie, která spočívala v tom, že jsme si měli zapamatovat pořadí kuliček. Indicii vyhráli Skaláci. Druhá hra byla takové pexeso. Měli jsme najít celé slovo Boyard. V některých chvílích to bylo dost napínavé. Opět indícii získali Skaláci. Již třetí v pořadí. Potom byla rychle hygiena a spát.

Napsali: Skaláci

 

PÁTEK - 16.8.13´ (6. den) - fotky

Hned po ránu jsme měli všichni dobrou náladu, protože nebyla rozcvička. Zato jsme ale museli ujít delší trasu ke skalám, kde byly cesty náročnější, a málokdo vylezl všechny. Po návratu k chatě následoval oběd (vepřová pečeně se špenátem/kuřecí řízek). Poté, co všichni dojedli a umylo se nádobí, přijel pan Straka (sokolník), který nám předvedl krásné dravce. Někteří už hrály i ve filmech…Jakmile odjel, vydali se Skaláci lézt a Zloději si měli ušít panenku, jako maskota. Dostala masku a zelený úbor. Během toho, co si Zloději pokladů brali topinky k večeři, dorazili i skálou vyčerpaní Skaláci. Následovali čtyři boje o indicie. Kdo déle udrží dvoukilovou činku. Komu se potopí sklenička s kamínky. Kdo vezme poslední sirku. A nakonec jsme museli v knížce vyhledat zakroužkovaná písmena a složit z nich slovo „karabina“. Zloději získali všechny indicie a Skaláci dvě. Následovala už jen rychlá hygiena a hurá do pelechu.

Napsali: Zloději

 

SOBOTA - 17. 8. 13´ (7. den) - fotky

Budíček byl opět v 7:30 a museli jsme jít běhat pět koleček. Ráno jsme měli na vybranou, jestli chceme jít na Popovku, nebo jít lézt. Většina si vybrala Popovku, protože tam nikdy nebyla a taky si chtěli už odpočinout od lezení. Bylo hezké počasí, takže si obě skupiny svojí činnost užily. Po obědě následovaly další hry o indicie, jako jsou gumáky, do kterých si nalijete vodu a musíte obejít menší kolečko a vrátit se zpátky ke svému družstvu, kde obsah holínek vylijete do kýblu. Tuto soutěž vyhráli Zloději pokladu, kteří dostali další indicii a přiblížili se k odhalení hesla. Pak následovala večeře, při které jsme opékali párky. Později nás navštívil otec Fura, aby oba týmy zkusily dobýt jeho pevnost, do které se strčilo sedm klíčů podle písmen hesla. Skaláci zkusili heslo kolečko a Zloději hranice. Po vhození kouzelné kuličky do pevnosti se otevřel otvor s pískem, který museli dostat do kyblíku, který určoval hodnotu odměny. Oba dva týmy dobyly pevnost. Skaláci dostali odměnu 450Kč a Zloději 420Kč, za kterou si měli druhý den jít něco koupit. Po sečtení všech bodů bylo vyhodnocování jednotlivců, při kterém se na třetím místě umístil Péťa Zemánek, na druhém místě Kačka Zemánková a na prvním místě se umístila Anička Horová. Večer jsme zakončili zpíváním u ohně.

Napsala: Bára

 

 

TÁBOR - OBRVÉGRY 21. - 28.7.2013

DENÍK:

CELOTÁBOROVÁ HRA - PEVNOST BOYARD

Vedouci Hradolezců: Petra

Pokřik: 

Všechny klíče objevíme,

k pokladu se dostavíme,

ostatní porazíme,

a slavnostně zvítězíme.

Hradolezci borci jsou,

všechny hradby vylezou.

Hra-hra-hradolezci,

to jsme my.

 

Vedoucí Boyárdíků: Bára

Pokřik:

Boyárdíci jdou do toho,

klíčů budou mít mnoho.

Pokladnici vymetou,

a se všemi zametou. 

 

Celotáborová hra:

Oba týmy získaly 7 klíčů potřebných na zadání hesla.  Hradolezci měli indicie: barvy, lidi, zebra, důležitost, světlo. Přišli na heslo semafor, což bylo dobře a mohli tak sbírat písek z pokladnice, který proměnili za peníze.  Boyárdíci měli tyto indicie: baterka, řeč, hudba, hry, tlačítko. Správně uhodli heslo telefon a také získali peníze z pokladnice.

 

Celotáborové bodování:

1. místo: Julča (357 b.)

2. místo: Kuba a Matěj (354 b.)

3. místo: Nela a Bára (330 b.)

6. místo: Simča (329 b.)

7. místo: Dabid B. (300 b.)

8. místo: Jáchym (295 b.)

9. místo: David S. (290 b.)

10. místo: Anička (283 b.)

11. místo: Martin (274 b.)

12. místo: Alík (247 b.)

13. místo: Janča (237 b.)

14. místo: Kačka (200 b.)

NEDĚLE - 21.7.13´ (fotky)

Sraz před chatou byl mezi  13-14 hodinou. Sešli se tam všichni až na Martinka a Aleše. Lenka a Jarda nás rozdělili do dvou týmů. U Báry je Simča, Jakub, Nela, Jáchym, Barča, David S. a Jana, kteří se jmenují Boyardíci. U Petry  je Matěj, Julča, Aleš, Anička, Martin, Kačka, David B, kteří se jmenují Hradolezci. Po instrukcích jsme začali vytvářet vlajky, pokřik. K večeři si každý opekl buřta, párek, jablka a později jsme bojovali  o první klíč, kde vedoucí týmu a dobrovolník šli s Jardou nebo Lenkou na určené místo, kde schovali klíč a museli k němu nakreslit mapu,  aby zbytek týmu se k němu dostal. Ani jeden tým nezískal klíč. Potom nás navštívil otec Fura, s kterým jsme hráli o další klíč. Seděli jsme proti sobě a našim úkolem bylo  chytnout klíč dřív, než nám s ním cukne. Celkové bodování vyhrává Julča, hned za ní je Matěj a na pátém místě Simča, Anička a David. V 21:30 byl nástup,  kde jsme ukázali své vlajky a zarecitovali pokřik. V 22:00 jsme šli spát.

napsali: Boyarďíci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONDĚLÍ - 22.7.13´ (fotky)

Den začal ranní službou Boyárdíků. Po snídani šel Jarda s Lenkou připravit cesty, které ještě nebyly připravené, když přišli  Hradolezci. Tak jsme Jardu trochu popohnali a hned to šlo rychleji. Boyárdíci hráli hry připravené od Marcely. První hra byla morseo, kde někteří z nás viděli poprvé znaky morseovky. Zvládli jsme to dobře. Další hra byla týmová a záleželo na opatrnosti a strategii. Měli jsme před sebou připravenou pavoučí síť a úkolem bylo se skrz dostat. Ale každá díra se mohla použít jen jednou. Oběd nám přivezli studený, tak jsme ho museli ohřát v mikrovlnce. Po obědě jsme se šli vystřídat Hradolezci šli hrát hry a Boyárdíci šli lézt. Kolem 18:00 Lenka přijela s tak očekávaným překvapením. Který se nám představil pod přezdívkou Peeto. Hádali jsme, co asi dělá za sport a jediný Matěj uhodl,  že je to slacklinista. Potom přednesl moc pěknou přednášku, kde jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí o slacklinu. Pak jsme šli na louku, kde nám ukázal představení na slacklinách. Večer jsme měli boje o klíče, nejdřív jsme měli systém raketa. Měli jsme devět minut na to, abychom naplnili pomocí jedné naběračky, pusy a rukou válec. Z toho přes hadici šla voda do druhého válce a ta vytlačovala vodu. Bohužel o kousek se to nepovedlo Hradolezcům. Tak jsme večer měli další 2 boje, nejdřív jsme po slepu šahali do sklenic, ve kterých byli zbytky jídla, okousané kosti, sláma, sliz… Poté přišel otec Fura a dával nám hádanky.  Za dnešek obě družstva získali 3 klíče. Tím skončil další příběh pevnosti Boyard.

                                                                                                                    napsali: Hradolezci

 

ÚTERÝ - 23.7.13´ (fotky)

Budíček byl v 7:00 hod. Poté jsme šli jako každý den běhat kolečka. Tentokrát jsme museli uběhnout dvě. Jako první šli na skály Boyárdíci, kteří měli připravené lana od Jardy a Petra Zítka. Tento den byly cesty těžší a mnohem delší než předchozí den. Cest bylo šest a z toho dvě opravdu náročné. Hradolezci měli malé překvapení a to střelbu ze vzduchovky, která byla půjčená od „profesionálního“ střelce Romana. Vrátili jsme se na oběd a potom nastal polední klid. Po poledním klidu šli Hradolezci lézt a Boyárdíci hráli hru Lipo, která spočívala v tom, že jsme museli vzít  bonbon lipo a odnést ho pomocí brčka na talíř. Počkali jsme až David Sochor odjede na Depeche Mode a vyrazili jsme do lesa, kde nás také čekala střelba. Každý měl tři pokusné střely a pak to bylo naostro. Náš tým nastřílel mnohem méně než tým Hradolezců. Boj o klíč ve střelbě vyhráli oba týmy, tím pádem máme už všichni šest klíčů. Společně jsme se vrátili do chaty a čekal nás poslední úkol - hledání klíče. Každý si měl vybrat provázek a za něj zatáhnout. Hradolezcům spadnul klíč na poslední pokus, Boyárdíkům na druhý. Večer nás čekalo kino. Koukali jsme na Everest, který jsme bohužel nedokoukali, ale budeme pokračovat další den …

napsali: Boyarďíci

 

STŘEDA - 24.7.13´ (fotky)

Jako každý den začal budíčkem, ale dnes výjimečně 7:30. Jelikož jsme se jeli koupat na Kristýnu. Když nás autobusák vysadil, šli jsme od zastávky asi 1km pěšky.  Na parkovišti na nás čekala Petra s baťohy a pak hurá na pláž. Po uvelebení na pláži se udála spousta zábavy. Koupali jsme se a klouzali po klouzačce, která nebyla nějak veliká, také jsme skákali na Jardu. Ten si to nechal líbit a „prý z toho měl velikou radost“.  Některý jedinci jako třeba Matěj, David a Nela se v tomto vedru ani nesvlékli a nechtěli se jít koupat.  Nakonec jsme Nelu přemluvili, aby také šla. Matěj ani po varování se nedal přemluvit, tak Bára, Petra a Alík to museli vzít do svých rukou. Takže ho dotáhli do vody a pořádně ho smočili. Zkoušel na ně triky, že má v kapse mobil, ale nikdo mu na to neskočil.  Po malé svačině jsme hráli hru Dědeček měnil, až vyměnil.  Dostali jsme tři věci tužku, náušnici a jablko a to jsme museli vyměnit za lepší věci.  Boyárdíci se ze začátku styděli a byli stále na jednom místě, nakonec přinesli dost věcí, ale na Hradolezce to nestačilo.  Když jsme přijeli, měl si každý tým připravit vlastní večeři v kotlících.  Každý ten tým dostal tři sirky a měl zapálit oheň, potom byla soutěž, komu se dříve začne vařit voda.  Boyárdíci vařili kuřecí salát s majonézou a Hradolezci rajskou. Vedení od každého ochutnali, ale moc se netvářili, takže žádnému týmu nedali žádný bod.  Jelikož každý tým nasbíral všech 7 klíčů, byl boj o indicie.  Na stole byli připraveni od otce Fury lístečky s písmenky a měli jsme z nich složit slovo Boyard, abychom dostali indicii. Kterou po napínavém boji získali Boyárdíci. K večeru jsme dokoukávali onen zmíněný film v předešlém dni, jelikož jsme měli jenom 1. díl ze dvou, tak zítra musíme dokoukat druhý. Tedy pokud nám ho Petra přiveze. Po filmu jsme šli spát a těšili se na další den.

napsali: Hradolezci

ČTVRTEK - 25.7.13´ (fotky)

Když jsme se ráno probudili, začalo poprchávat. I přesto jsme šli běhat čtyři kolečka. Po snídani jsme místo lezení šli na skálu Popovku. Při chůzi jsme hráli kolíčky, které jsou zacvaknuty na tričku a ostatní zkoušejí dotyčnému vzít kolíček. Když jsme vylezli na Popovku, Petra prohlásila, že je to nejlepší  vyhlídka, protože ukradla nejmíň tři kolíčky. Když jsme se vrátili, bylo vyhlášení vítěze kolíčku, který byl Matěj. Po obědě byl odpočinek a pak následovalo lezení. První byli Hradolezci a Boardíci hrali hry např. Golf, Kufr. V 17:30 jsme se vyměnili a Boardíci lezli až do 19:00. Když jsme přišli, Marcela pro nás měla uvařenou výbornou bramboračku, na které si všichni pochutnali. Večer jsme hráli o indicie, kde každá skupina získala indicii. Petr se svými dvojčaty vyprávěli zážitky z hor. Ve 22:00 jsme šli spát.

napsali: Boyarďíci

PÁTEK - 26.7.13´ (fotky)

Ráno jsme vstávali na rozcvičku, a běhali pět koleček. Po snídani jsme šili dečku a hráli hry, krabí závody. Kde Alík zbrzdil celý tým, byl pomalý a musel tu misku s vodou nosit na zádech, jelikož mu to nešlo nosit na břiše. Po dokončení krabích závodů Petra vzala kbelík a chtěla polít Matěje, ale Alík mu přišel na pomoc a polil Petru. Šli jsme do lesa, jelikož jsme nemohli najít správný terén na hraní kuliček. Pak jsme se vyměnili s Boyárdíkama a jeli jsme Jeepem s Petrou do skal. Byli tam nejhezčí cesty z celého týdne. Každý se s nimi pral v rámci svých možností. Po lezení jsme čekali na další překvapení. Byl to Sokolník, takže nám ukázal Orla Stepního a Skalního, Káně Herisovo, Poštolku, Výra Velkého. Pan Straka nechal prolétat mezi námi Kaně Herisovo, nesměli jsme se ani hnout, jinak by do nás narazil. Potom se šli někteří dokoukávat film Everest, a ten kdo chtěl, si mohl u ohně ještě povídat s panem Strakou. Film skončil dobře a s hezkým zážitkem jsme mohli jít v klidu spát. 

napsali: Hradolezci

 

SOBOTA - 27.7.13´ (fotky)

Bohužel opět byl budíček a museli jsme běhat šest koleček. Po snídani šli lézt Hradolezci a Boyárdíci stříleli ze vzduchovky a hráli provázky. Po obědě jsme se vyměnili. Když jsme se vrátili z lezení a lesa, bylo velké teplo, tak jsme si zahráli vodní bitvu a potom jsme přidali seno. Udělali jsme velký svinčík, a všichni jsme byli obalený senem. Holky se šli vysprchovat a Matěj a Alík netrpělivě čekali za dveřmi. Lenka nás svolala a týmově jsme šli hrát vodní holinky. Každý z týmu si nazul holinky a běžel ke kýblu z vodou, kde si pomocí kelímků nabral do holinek vodu a šel ji vylít do nádoby. Později jsme hráli silovou hru – kolíky a koule. Poslední hra o indicii byla ponoření lodičky. Mezitím jsme opékali buřty a párečky. Navštívil nás otec Fura,  kde přinesl svůj hrad, do kterého jsme museli zastrčit všech sedm klíčů podle hesla, které jsme získali z indicii. Oba dva týmy získali odměnu ve výši 400Kč, kdy vedoucí týmu jeli druhý den do krámu a nakoupili dobroty. Potom všem se konalo zpívání u ohně, kde Martínek hrál na kytaru a my jsme zpívali. Shromáždili jsme se v chatě, kde jsme udělali vyhodnocení celého tábora. Na 1.místě se umístila Julča a vybrala si elektrické šipky, na 2.místě se dělil Kuba s Matějem, na 3.místě byla Nela s ne pavoučkem Bárou Z. Ostatní dostali diplom a perníkovou medaili. Vyfotili jsme společnou fotku a rozloučili jsme se s Jardou.