PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR SAGARMATHA 2010

1. TERMÍN: 5.- 9.7.2010

Petra Poličová, David Sochor, Vojtěch Sázavský, Tomáš Čapek, Jana Duchanová , Adam Šašek , Klára Matějková, Denisa Majnerová, Vojta Podzimek, Nicola Čejková, Tereza Jinochová, Kristýna Havelková

VÝSLEDKY EXPEDICE SAGARMATHA DLE POŘADÍ, JAK JSME VYLEZLI NA VRCHOL:

 1. Petra
 2. Tomáš, Klára
 3. Vojtíšek, Terka
 4. Kristýna
 5. Denisa
 6. David
 7. Janička, Vojta
 8. Adam
 9. Nicola

SBĚR NÁLEPEK DLE POČTU:

 1. Denisa, Adam
 2. David, Janička, Petra
 3. Terka, Klára, Nicola, Tomáš
 4. Kristýna, Vojta
 5. Vojtíšek

DENÍK:

PONDĚLÍ (5.7.) – LEZENÍ V RADOŇOVICÍCH (fotky)

Dnes jsme byli v Radoňovicích u Hodkovic nad Mohelkou. Bylo krásné, slunečné počasí. Když jsme přišli pod skálu, všichni se vrhli do borůvek. Lezli jsme po pískovcových skalách. K obědu jsme měli těstoviny, ale nikdo je nedojedl celé, bylo jich moc. Dostali jsme brožurky, ve kterých byla mapa naší expedice Sagarmatha 2010. Hráli jsme první etapu, postup do prvního tábora. Úkolem bylo vyčistit les od věcí, které tam nepatří. Za první až páté místo jsme dostali nálepky do našich brožurek. Další nálepku jsme získali za rychlostní soutěž v lezení. Pak jsme šli na vlak a tam jsme hráli hru: Cukr, káva …. Přijeli jsme do Liberce, kde na nás čekali rodiče. Tím končila dnešní expedice.

Napsaly: Denisa, Petra, Terka a Nicola

 

ÚTERÝ (6.7.) – VÝLET DO SKALÁKU (fotky)

Tak už jedeme vlakem směr Sedmihorky. Sedíme ve vlaku, svačíme a povídáme si. Vystupujeme z vlaku a vyrážíme směr Skalák. Cestou jsme hráli hry a dostáváme se i na skálu. Jdeme dál, ale máme smůlu, časem nás dohání déšť. K našemu zděšení se dozvídáme, že jsme zdolali 115 kovových, klouzavých schodů. Promočení až na kost dorážíme na oběd. Další nálepku do brožurky a postup do dalšího tábora získáváme sehnáním věcí ze seznamu, který nepřipravil nikdo jiný než naši instruktoři. Jelikož potřebujeme zabít čas při čekání až přestane pršet, hrajeme hru žízeň. Právě se rozhodlo, že vyrážíme na nádrží, než začne zase pršet. Přicházíme na nádraží příliš brzo, proto hrajeme další hry – vítr do plachet a přetahovanou. Přijel vlak a my vyrážíme směr Turnov, kde přestupujeme na vlak směřující do Liberce. Na nádraží už na nás čekají rodiče a tím končí další expediční den.

Napsaly: Denisa, Petra, Terka a Nicola

 

STŘEDA (7.7.) – LEZENÍ NA JEŠTĚDU (fotky)

Jedeme tramvají směr libereckou dominantu Ještěd. Lanovkou jedeme nahoru na Ještěd. Na Ještědu koukáme na mraky, které jsou ve stejné výšce, na krajinu a lesy. Poznáváme tak různá místa, města a sídliště ze shora. Potom pokračujeme směrem dolů po silnici na místo, kde máme strávíme půlku dne a užít si ho. Nejdřív jsme se nasvačili. Jarda mezitím natáhl lana. Všichni si pak oblíkli sedák a začali jsme lézt. Někteří z nás ve chvilce nudy začali sbírat borůvky. Když všichni dolezli, hráli jsme expedici „Pamatovaná“, která některým šla a některým moc ne. Po hře jsme si zabalili a vyrazili nazpátek. Šli jsme pěšky dolů, kde jsme si zahráli další hru o nálepky. Potom jsme nasedli na tramvaj a každý jel svou cestou.

Napsaly: Denisa, Petra a Terka

 

ČTVRTEK (8.7.) – LANOVÉ CENTRUM (fotky)

Dnes pojedeme do lanového centra v Harcově. Vyjíždíme autobusem číslo 29 a dojeli jsme do Harcova. Přišli jsem do lanového centra a než přišel náš instruktor, zahráli jsme si fotbal. Když přišel instruktor, šli jsme na malé cvičné překážky. Pak jsme se přemístili na velké překážky se čtyřmi okruhy dle obtížnosti. Celé tři hodiny jsme využili k procházení jednotlivých překážek. Na závěr byla vyhlášena soutěž o nálepku. Všichni až na Petru zvládli sjet lanovku. I malý Vojtíšek a dokonce jako první. Když jsme se rozloučili s instruktory, šli jsme na předem připravený oběd. Měli jsme výborné jahodové knedlíky a na závěr meloun. Dosyta jsme se nacpali a šli hrát hry a další etapovku Sagarmatha do Lidových sadů. Čekal nás výstup do posledního tábora. Opět ve dvojicích se zavázanýma očima jsme překonávali na čas lanovou trať v lese. Nalepili jsme si nálepky, zahráli několik her a přesunuli se na tramvaj. Měli jsem ještě chvíli čas, tak jsme hráli ve družstvech hru stříhaná. Tramvají jsme jeli opět na Rybníček, kde na nás čekali rodiče.

Napsaly: Nicola a Lenka

 

 

PÁTEK (9.7.) – LEZENÍ NA KRKAVČÍ SKÁLE - VAJOLETKY  (fotky)

Dnešní den se lišil od ostatních už jen tím, že to byl závěr našeho tábora, expedice Sagarmathy a velké holky jely napřed s Jardou. Vzali nám batohy, buřty na opékání a připravili nám lana na lezení. My jsme se vydali s Lenkou vlakem do Křižan a poté jsme šli necelé 3 kilometry na Krkavčí skálu. Po příchodu jsme se nasvačili a začali lézt. Cílem bylo vylézt předem určenou cestu, která se počítala do expedice Sagarmatha. Představovala poslední vrcholový výšlap do výšky 8 848 m. Kdo to vylezl napoprvé, což byli téměř všichni, lepili jsme si nálepky na číslo 1. Sesbírali jsme si dřevo na oheň a k obědu si opekli buřty. Po obědě se nám už moc lézt kvůli vedru nechtělo, tak jsme čekali na Jardu, až nám doveze vrcholovou knížku dolů a my se poprvé budeme moct zapsat. Instruktoři nám přečetli výsledky našeho celotáborového snažení jak v expedici, tak ve sbírání nálepek. Zahráli jsme si opět naši oblíbenou stříhanou a vyrazili směr Křižany. Zachránil nás Davidův taťka, který nám přiblížil pití a my se v tom vedru mohli občerstvit. Vlak měl kvůli nehodě na přejezdu 10-minutové zpoždění. V Liberci na Rybníčku jsme se už nesešli v plné sestavě, tak jsem se rozloučili a šli domů.

 

2. TERMÍN: 12.-16.7.2010

VIDEO Z FOTEK

Kačka Zemánková, Péťa Zemánek, Kristýna Šťastná, Vanesa Prokopová, Hana Stejskalová, Eliška Stejskalová, David Bradáč, Jakub Bradáč, Martin Máchal, Markéta Hatašová, Vojtěch Sázavský

VÝSLEDKY EXPEDICE SAGARMATHA DLE POŘADÍ, JAK JSME VYLEZLI NA VRCHOL:

1. Týna
2. Kačka
3. Eliška, Vanesa
4. David, Hanča
5. Kuba, Péťa
6. Martin, Markétka
7. Vojta


SBĚR NÁLEPEK DLE POČTU:

1. Kačka
2. Péťa
3. Kuba, Markétka
4. Týna
5. David
6. Hanča
7. Vanesa
8. Vojta
9. Martin
10. Eliška

DENÍK:

PONDĚLÍ (12.7.) – LEZENÍ V RADOŇOVICÍCH - STRÁŽCE RADOŇOVIC (fotky)

Ráno jsme se sešli Na Rybníčku. Rozdali jsme si věci a šli jsme na vlak. Ve vlaku jsem si řekli co nás čeká během celého tábora a stanovili jsme si pravidla. Pak jsme šli na skály Strážce Radoňovic. Všichni jsme si vylezli 4 cesty a dali si oběd. Potom jsme hráli první etapu naší celotáborové hry Sagarmatha. Byli jsme rozděleny do dvojic, svázány za ruce a hledali jsme v lese věci, které tam nepatří. Vyhráli Vaneska a Týna. Ze základního tábora jsme postoupili do prvního a jsme ve výšce 6 100 m. Zabalili jsme si a šli jsme na koupaliště, protože bylo strašné vedro. Vykoupali jsme se a šli na vlak, který měl 10 minut zpoždění. Někteří z nás získali i první nálepky. Tak zítra ahoj.

Napsaly: Kačka a Týna

 

ÚTERÝ (13.7.) – VÝLET DO SKALÁKU (fotky)

Sešli jsme se v 7:30 a jeli autobusem, protože vlak měl výluku. Markétka přistoupila v Rychnově, protože si myslela, že sraz je v 8:00. V Turnově jsme přestoupili na vlak, který nás dovezl do Sedmihorek. Pak jsme šli pěšky k lázním, kde jsme zjišťovali od lidí jméno skal. Poté jsme šli lesem a hráli hry o nálepky. Našli jsme si klacek, vzali si míček a ve dvojici jsme soutěžili. Došli jsme až ke skále, která měla díru. Tou jsme prohazovali šišky. Pak jsme si ukázali Dračí zub a šli dál, kde jsme našli malou skalku, na kterou jsme si vylezli. Prolezli jsme skrz kořeny k Myší díře, která nás vyvedla na Hrubou Skálu. Po občerstvení jsme šli okolo Adamova lože, přes vyhlídku k Mariánské vyhlídce, kde jsme si ukázali některé věže. Pak jsme sešli k symbolickému hřbitovu horolezců, kde jsme odhadovali počet schodů. Nejblíže byl Kuba, Kačka a Markétka. Došli jsme na Saharu, kde nám Markétka vyprávěla úryvek z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, kde Vašík lezl na Dračí zub. Ale my víme, že Dračí zub je jméno jiné skály. Pak jsme šli dál a byla šišková bitva. Házeli jsme šiškami do stromu, kdo jich trefí nejvíce. Doplnili jsme si pití a šli na oběd. Před hospodou jsme hráli soutěž v ručkování a čekala nás druhá etapa naší expediční hry Sagarmatha. Ve dvojici jsme měli zjistit od lidí na koupališti 5 otázek. Nejrychlejší byla Eliška s Týnou. Pak jsme se šli smočit do koupáku, zkusit přejít lajnu a na závěr jsme si zahráli hru v přelívání vody ve dvou družstvech. Poté jsme se vydali směr nádraží, kde jsme hráli na trpaslíka. Opět měl vlak výluku, takže po kodrcavé cestě jsme dorazili opět zpět s malým zpožděním do Liberce.

Napsali: všichni dohromady

 

STŘEDA (14.7.) – LEZENÍ NA JEŠTĚDU (fotky)

 

ČTVRTEK (15.7.) – LANOVÉ CENTRUM (fotky)

 

PÁTEK (16.7.) – STĚNA ŠUTR (fotky)

 

3. TERMÍN: 2.- 6.8.2010

Tereza Schirlová, David Bradáč, Christian Biswurm, Zuzka Urbanová, Petra Poličová, Jana Duchanová, Vojtěch Sázavský, Emily Basaran, Klára Matějková, Martin Šplíchal

 

VÝSLEDKY EXPEDICE SAGARMATHA DLE POŘADÍ, JAK JSME VYLEZLI NA VRCHOL:
1. Zuzka
2.Terka, Klára
3. Janička
4. Christian, Petra
5. Vojta
6. David


SBĚR NÁLEPEK DLE POČTU:
1. Zuzka a Klára
2. David
3. Janička a Petra
4. Vojta, Terka a Christian

DENÍK:

PONDĚLÍ (2.8.) – LEZENÍ V RADOŇOVICÍCH (fotky)
 

V pondělí jsme jeli vlakem do Radoňovic. Když jsme přijeli, řekli jsme si, co nás čeká. Pak jsme lezli na Strážce Radoňovic. Když jsme dolezli, čekal nás oběd. Měli jsme špagety s boloňskou omáčkou. Po obědě jsme si zahráli první etapu hry Sagarmatha. Když jsme dohráli, šli jsme lézt na Sluneční stěnu. Bohužel už se nikomu moc lízt nechtělo, tak jsme místo toho hráli hry. Čas už se krátil, tak jsme vyrazili zpět k nádraží. Zbylo nám ještě trochu času, tak jsme dojedli svačiny a někteří sbírali kaštany, které ještě nebyly zralé. Když přijel vlak, nastoupili jsme a odjeli domů. Dnešní den se nám moc líbil.

Napsala: Zuzka

ÚTERÝ (3.8.) – LEZENÍ NA ŠUTRU (fotky)

Kvůli ošklivému počasí byly zrušeny naše plány. Ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme šli do města na stěnu Šutr. Na kterou budeme od září chodit jako kroužek. Zde jsme lezli a hráli hry o nálepky. Naše druhá celotáborová hra Sagarmatha byla lezení na rychlost. Někdo z nás před obědem hrál velice zábavnou hru Twister. Poté jsme všichni vyrazily na vynikající guláš a žemlovku, každý z nás dostal od pana vrchního, tatranku a bonbóny. Po výborném obědě jsme si šli všichni lehnout k boulderové stěně. Tam nám Jarda i Lenka dávali lezecké hádanky. Pak najednou Lenka zmizela a my jsme zůstali Jardovi na krku. S ním jsme dělali shyby a také různé hry. Najednou se Lenka objevila a my zalezli do Šutr baru, zjistili jsme že tu máme oslavence, pohostil nás krásným dortem. Když se dojedl dort tak jsme šli opět lézt. Asi po 2hod. čekání přišli rodiče a tím skončil náš druhý den.

Napsala: Petra

STŘEDA (4.8.) – VÝLET DO SKALÁKU (fotky)

Dnes jsme byli na Hrubé skále, neboli jak my říkáme ve Skaláku. Když jsme se vyškrábali do kopce zahráli jsme si ,,pingpongový hokej‘‘. Ušli jsme kus cesty a čekala na nás další hra: ,,šup se šiškou do díry‘‘. To by přece nebyl den, kdyby se neobešel bez lezení, takže samozřejmě jsme vylezli na pár skal, no tomu se teda zrovna nedalo říkat skála byli to spíš větší kameny. Vyšli jsme přibližně 128 schodů možná i víc, pak jsme prošli Myší dírou a šli do zámecké zahrady. Všichni jsme svačili svačiny od našich maminek, když každý dojedl, byla další krásná hra: ,,kopni nejdál‘‘. A šli jsme všichni dál, došli jsme na jednu rozhlednu a pak i na druhou, po rozhledně jsme šli na hřbitov zesnulých horolezců, kde jsme všichni museli být potichu. Poté jsme šli na Saharu, kde byl taky velký kámen, po kterém jsme lezli. Děti se zúčastnili přírodní hry, stavěli krásné domečky s přírodního materiálu. Dospělý byli porotci, samozřejmě bylo těžké se rozhodnout mezi krásnými 5 domečky, ale po chvíli byl vybrán ten nejlepší. Vyrazili jsme na parkoviště zahrát si naši celotáborovou hru Sagarmathu. Když jsme dorazili, dostali všichni papírky a šli jsme hledat podpisy atd… Šli jsme na vlak a huráá domu. Tím skončil náš 3. den.

Napsala: Petra

ČTVRTEK (5.8.) – LEZENÍ NA VAJOLETKÁCH (fotky)

Když jsme všichni dorazily na náš sraz, dozvěděli jsme se, že Jarda veze autem naše baťohy a k tomu 3 děti Emily, Christiana a Martínka. Nás zbylých 9 vyrazilo na vlak. Když jsme přijeli do Křížan šli jsme po louce, kde leželi sudy ze slámy. Hned jsme se rozeběhli a začali jsme na ně skákat. Pak jsme zabočili do lesa. Za chvíli jsme viděli skály. Když jsme přišli blíž baťohy už byli na místě a Jarda natahoval lana. Začali jsme se oblíkat do sedáků. Když už nikdo nechtěl lézt. Začali přípravy ohně na opékání vuřtů. Ze začátku se nám oheň nedařil zapálit, ale potom hořel krásně. Když jsme dojedli vuřty začali jsme si opékat Marshmalow. Po obědě se hrála další celotáborovou hra Sagarmatha. Museli jsme najít osm papírků na kterých byla slova a my si je museli zapamatovat. Po hře už skoro nikdo nechtěl lézt až na Emily, Vojtu a na mě. Já a Vojta jsme dostali odměnu za to, že jsme vydrželi tak dlouho lézt. Oba jsme vylezli na horo kde na nás čekal Jarda. Museli jsme přeskočit z jedný věže na druhou, abychom se zapsali do knížky, když jsme se zapsali. Tak jsme se koukli dolu a nikdo už tam nebyl, dozvěděli jsme se, že nás Jarda na nádraží odveze. Když Jarda spouštěl Vojtu dolu tak já sem ještě Jardu jistila, aby zrušil druhý lano. A pak jsem slanila dolu. Už jsme byli dole ale zjistili jsme, že už nemáme moc času, a proto jsme museli běžet k autu. Nastoupily jsme do auta a jeli jsme dost děsivou rychlostí na nádraží. Zbývaly nám aspoň 3 min.. Když jsme přijeli na nádraží čekala tam na nás Lenka a držela nám vlak. Měli jsme to jen tak tak. Protože když jsme nastoupily do vlaku tak se rozjel. Zážitek to byl úžasný. Přijeli jsme do Liberce a věci nikde. Jarda po chvilce přijel a my si vzali věci , tím končil náš 4. den.

Napsala: Petra

PÁTEK (6.8.) – LANOVÉ CENTRUM (fotky)

Nastoupily jsme do autobusu č. 15. Když jsme vystoupli z autobusu šli jsme pěšky do lanového centra. Tam na nás čekal instruktor, oblíkli jsme se do sedáků a šli jsme si poslechnout, jak se máme cvakat. Když nám to všechno vysvětlil tak jsme šli nahoru a začali, jsme prolejzat všechny okruhy když už jsme to prolezli slezli jsme a běželi jsme na autobus. Když jsme přijeli na Fügnerku, vylezli jsme s autobusu a šli jsme na oběd na Šutr. Samozřejmě že oběd byl zas vynikající. Po obědě jsme šli hrát naši Sagarmatha, byla to taková opičí dráha ve dvojci na čas. Když všichni doběhli opičí dráhu nalepily se poslední nálepky a vyhlásila se první místa v Sagarmatha a v sbírání nálepek. Pak jsme měli na výběr, buď jsme mohli jít na bouldrovku a nebo lézt na stěně. Všichni si sbalili věci a vyrazili k rybníčku, kde čekali rodiče. Tím končil náš poslední den.

Napsala: Petra

4. TERMÍN: 9.-13.8.10´

Kačka Zemánková, Petr Zemánek, Eliška Svobodová, Marek Maršík, Aleš Maršík, Viki Kašparová, Magda Tomášková, Otakar Ježek, Verča Svobodová, Alena Bobková, Jakub Bradáč, Martin Šplíchal

VÝSLEDKY EXPEDICE SAGARMATHA DLE POŘADÍ, JAK JSME VYLEZLI NA VRCHOL:

1. Péťa
2. Kačka, Ota, Viki
3. Kuba
4. Aleš
5. Verča
6. Eliška
7. Magda, Mára
8. Ája

SBĚR NÁLEPEK DLE POČTU:

1. Kuba
2. Kačka, Ája
3. Ota, Péťa
4. Eliška, Mára
5. Verča
6. Magda, Aleš
7. Viki

DENÍK:

PONDĚLÍ (9.8.) – LEZENÍ NA ŠUTRU (fotky)

Dnes jsme se sešli na Rybníčku v 8 hodin, kde nám Lenka s Jardou řekli, že je změna a nejedeme na skály. Vyrazili jsme na autobus a jeli na konečnou do Harcova. Šli jsme zkratkou, která nás dovedla na silnici a poté jsme šli po zelené. Ušli jsme krátký kousek cesty a zastavili jsme se na plácku, kde jsme se rozdělili do dvou družstev. Po rozdělení jsme hráli stopovanou. První družstvo se skládalo z Kuby, Oty, Péti, Kačky, Aleše, Marka a Lenky. Vyrazilo dělat šipky a vymýšlet úkoly družstvu druhému. To se skládalo z Viktorky, Elišky, Magdy, Verči, Alenky, Martina a Jardy. Druhé družstvo vyšlo asi za dvacet minut a začalo hledat úkoly. Našlo asi čtyři úkoly, než začalo pršet. Seběhli jsme rychle k babičce Lenky, tam si některé děti daly čaj. Přeběhli jsme na autobus a jeli na Fügnerku a z té jsme šli na Šutr. Na Šutru jsme si rozdali sedáky a začali lézt. Před obědem jsme měli soutěž na rychlost. K obědu jsme měli na výběr smažený sýr a nebo kuře na paprice. Jako dezert byly vafle se šlehačkou posypané Grankem a polité čokoládou. Po obědě jsme měli soutěž v chytání rybiček. Pak jsme šli na boulder a zde se vyhlásili výsledky a dozvěděli jsme se něco o výpravě Sagarmatha. Pak jsme ještě chvíli lezli a poté šli domů.

Napsali: Péťa a Kačka

 

ÚTERÝ (10.8.) – LEZENÍ V RADOŇOVICÍCH (fotky)

V úterý 10. 8. jsme se sešli v 8 hodin Na Rybníčku. Šli jsme na nádraží a jeli jsme vlakem do Radoňovic. Šli jsme ke skále, celou cestu nás pronásledovala kočka. Nasadili jsme si sedáky a přilby, Jarda přichystal lana a my jsme se zatím rozdělili na trojice. Vybrali jsme si cestu a začali jsme lézt. Když přišel čas oběda, tak nám Lenčina maminka přivezla oběd - byly těstoviny s omáčkou. Po krátkém odpočinku jsme šli s Lenkou do lesa, kde jsme hráli hru ve dvojicích. Měli jsme najít v lese věci, které byly napsané na papírku. Vítězem se stala dvojice Ota a Viktorka. Pak jsme se vrátili ke skále, někteří lezli a někteří hráli na schovávanou. Potom už nastal čas jít na vlak a vrátit se zpátky do Liberce.

Napsal: Marek a Aleš

STŘEDA (11.8.) – LEZENÍ NA VAJOLETKÁCH (fotky)

Dneska jsme jeli na skály do Křižan. Batohy jsme ráno dali Jardovi do auta a pak jsme se vypravili na vlak. Ve vlaku jsme hráli tichou poštu. Vystoupili jsme v Křižanech, ale čekala nás ještě dlouhá cesta na skály. Když jsme dorazili a vyčistili les od všech hub (a bylo jich hodně), šli jsme lézt. Jarda už měl připravené 2 cesty a postupně jsme je zdolali. Po náročném lezení jsme si opékali buřty a párky. Potom jsme splnili další část expedice Sagarmatha - hru se zapamatováním slov. Ještě jsme všichni vylezli jednu cestu a začali jsme se balit na cestu zpátky. Opět nás čekala delší štreka lesem k vlakovému nádraží a tradá do Liberce. Když jsme dorazili v Liberci na Rybníček, začalo pršet.

Napsali: Eliška a Verča

ČTVRTEK (12.8.) – VÝLET DO SKALÁKU (fotky)

Ráno v půl osmé jsme se sešli Na Rybníčku a pak jsme šli na vlak, kterým jsme jeli do Sedmihorek. Od tud jsme se vypravili směrem k Hrubé Skále. Cestou jsme hráli "golf", prohazovali jsme šišky skálou, a když Lenka nebo Jarda řekli "pavoučci", tak jsme se museli schovat. Na Hrubé Skále jsme šli do parčíku a hráli jsme si tam s kůzlátkama a dali jsme si tam také "oběd", který jsme si přinesli z domovů. Po obědě jsme šli k Adamovu loži, kde jsme zase hráli různé hry. Cestou jsme viděli ještě pěknou vyhlídku, hřbitov zesnulých horolezců a Saharu, kde jsme si stavěli "lesní domečky". Cestou k vlaku jsme si stihli ještě koupit nanuky na posilnění a zahráli si naši táborovou hru "Sagarmatha", kterou jsme trošku protáhli a k vlaku jsme proto museli pospíchat. Naštěstí na malou svačinku v podobě kukuřičných klasů (míjeli jsme kukuřičné pole) a na hru "molekuly" nám čas ještě zbyl. Výlet se nám vydařil, všem se líbil, nezmokli jsme (jen tak tak) a jsme tu :-)

Napsala: Ája

PÁTEK (13.8.) – LANOVÉ CENTRUM (fotky)

Sraz jsme měli v 8:00 na Rybníčku a pak jsme jeli autobusem do Harcova do lanového centra. Tam jsme si oblékli sedáky a Honza nám řekl co smíme a nesmíme dělat. Přesunuli jsme se na tréninkovou dráhu. Po jejím projití jsme mohli na velkou lanovou dráhu. Vylezli jsme po žebříku nahoru, kde jsme se rozdělili do tří skupin. Obešli jsme zelený, modrý a někteří i červený okruh. Aleš prošel jako jediný i černý okruh. Když okruhy obešli, Jarda nás spustil dolů. Někteří chtěli slézt po lanovém žebříku, Jarda nás přivázal na lano a pomalinku spouštěl a my jsme lezli dolů. Dole jsme si sundali sedáky a spěchali na autobus, kterým jsme se vrátili na Fügnerku a pak jsme šli na Šutr. Tam jsme si dali oběd. K obědu byl kuřecí řízek s bramborem a jako zákusek byl koláč. Po obědě jsme si zalezli a pak jsme hráli Sagarmathu. Pak bylo vyhlášení vítězů ve sběru nálepek a v celotáborové hře. Pak už jsme si zabalili a šli Na Rybníček, kde jsme vrátili sedáky a helmy a vyzvedli si nás rodiče.

Napsali: Kačka a Péťa