ZÁVOD DVOJIC

Pavoučci zakončili letošní rok netradičně ve sranda závodech, kde závodní tým byl sestavený z dítěte a jeho rodiče.  V převlecích si vyzkoušeli netradiční lezení s úkoly. Viděli jsme působivý tanec, jak se leze jednou rukou, nasednutí na strukturu, obléknutí do zimního oblečení, otočku, namáhali i svoje hlavičky v zapamatování obrázků či lezení poslepu a uvázání osmičky.  A vše potvrdili podpisem na stěně.  Odměnou jim byl krásný lezecký dort a působivé ceny, jako byl výlet na Mars či plavání s delfíny. Všichni jsme si to moc užili a děkujeme Makak Jablonec za poskytnuté zázemí na stěně.

 

 

ÚSPĚCHY NA ZÁVODECH

Újezd nad Lesy opět pořádal školní závody v lezení na obtížnost, kde jsme jako pavoučci nemohli v pondělí 2.12.2019 chybět. V silné 13 členné sestavě se všichni ve dvou kvalifikačních cestách prolezli do finále, kde se konalo několik kol, aby se závodníci rozřadili. Pavoučci se umístili ve svých kategorií:

  1. místo:  Terezka Tichá, Štěpánka Trávníčková, Adam Kohout, Štěpán Pražák, Majda Hatašová, Janek Duňka
  2. místo: Eliška Trávníčková, Jonáš Trejtnar, Terka Hatzelová, Luky Trávníček, Matěj Dvořák
  3. místo: Šimon Pražák
  4. místo: Jarda Tichý
  5. místo: Viki Tichá

 

RUZYŇSKÁ LIGA

16.11. se Pavoučci zúčastnili lezeckých závodů na stěně v Ruzyni. Závodilo se v olympijském formátu – obtížnost, boulder, rychlost. Na obtížnost byly připraveny pro každou kategorii 2 cesty a rozřazovací finále, superfinále atd. Pavoučci ukázali, že tahání cest a cvakání expresek jim prostě jde! Boulderů bylo k přelezení celkem 5 a k tomu měli 2 pokusy na rychlost. Pavoučci dopadli na výbornou: V U10 chlapci byl první Jonáš Trejtnar a druhý Adam Kohout. V U14 dívky byla třetí Majda Hatašová a v U14 chlapci obsadil druhé místo Lukáš Trávníček a pátý byl Janek Duňka.

Závody se povedly, všichni si parádně zalezli a všem gratulujeme!

Olga Hatašová

 

Na Hudy stěně v Ústí nad Labem se v sobotu 12.10.2019 závodilo v olympijském formátu jako bude v Tokiu 2020 a to v lezení na rychlost, obtížnost a boulder. V kategorii U14 si pro bronz dolezl Lukáš Trávníček, Janek Duňka skončil na 5. místě. Jonáš Trejtnar v U12 také přivezl 3. místo.

Další závod, který pavoučky čekal,  byl Color Climbing Festival na Smíchově v sobotu 19.10.2019. Ve dvou kolech si naši dva závodníci vylezli 8 cest a obsadili stupně vítězů. Adam Kohout 2. místo a Jonáš Trejtnar místo třetí v kategorii U12.

 

Bezva kluci, jen tak dál....a co nějaký holčičí výkon? :)

MAMUTÍKŮV ZÁVOD OBTÍŽNOSTI NA MAKAK JABLONEC (2.2.2019)

Pohodové závody na top rope na lanech v areně nám zpříjemnili pochmurné sobotní dopoledne. Děti byly rozděleny do 3 skupin a točily se na 3 cestách. Každý si odnesl krásný diplom, nějakou tu dobrotu a chyt. 

PAVOUČÍ VYSVĚDČENÍ

Někdo si o proti opravdickému polepšil, většina spíše pohoršila :) 

TRADIČNÍ SILVESTROVSKÉ ZÁVODY - HEJNICE -  29.12.2018

V tělocvičně, kde probíhají každoročně závody pro dospěláky, je i kategorie pro kluky a holky. Martin Šplíchal klučičí dětskou kategorii vyhrál, Luky Trávníček byl druhý. Mezi holkama byla druhá Terka Hatzelová a Eliška Trávníčková sedmá. Skvěle tak ukončili rok 2018 a hurá do lezeckého roku 2019.
 

ZÁVOD DVOJIC NA ŠUTRU - 22.12.2018

Naše silná dvojka Martin Šplíchal a Luky Trávníček opět bojovali mezi dospěláky na maratonu na Šutru a s vyšším počtem bodů než loni si dolezli pro krásné druhé místo. Kluci paráda :)

DRUHÉ KOLO KOLOTOČE - MAKAK 15.12.2018

ŠKOLNÍ ZÁVODY - ÚJEZD NAD LESY 20.11.2018

Nejjednoduší popis závodu :) 10 pavoučků, všichni si zalezli a všichni skončili na stupních vítězů. 
MŠ: Terka Tichá, Štěpánka Trávníčková - 1. místo
U10 - Eliška Trávníčková, Adam Kohout - 1. místo, Štěpán Pražák - 2. místo
U12 - Majda Hatašová, Luky Trávníček - 1. místo, Terka Hatzelová, Honza Skočdopole - 2. místo, Šimon Pražák - 3. místo
 

17.11.2018 - TRUTNOV U14

V závodě dvojic krásné druhé místo vybojovala Majda Hatašová s Lukášem Trávníčkem.

20.10.2018 - LANŠKROUN U14

 

MAKY HATAŠOVÁ KATEGORIE B NA 3. MÍSTĚ V HRADCI :)

LUKY TRÁVNÍČEK PROLAMUJE BRAMBOROVÉ UMÍSTĚNÍ

 

Boulder závody Slaný 23.9.2018

V neděli 23. září se konalo poslední 4. kolo  závodů Boulderděti 2018 tradičně ve Slaným na náměstí. Ačkoliv počasí s nástupem podzimu ukázalo svoji chladnou a uplakanou tvář, na dobré náladě a soutěživosti závodníků se to nepodepsalo. Tyto závody jsou velmi oblíbené.

Pavoučci měli zastoupení v těchto kategoriích:

U10 Chlapci – Adam Kohout, Štěpán Pražák

U12 Chlapci – Lukáš Trávníček, Jan Skočdopole, Šimon Pražák

U12 Dívky – Majda Hatašová, Terka Hatzelová

Zkušení stavěči cest připravili 8 bouldrů v každé kategorii. Nejdůležitější bylo získat co nejvíce topů na co nejméně pokusů a když už né topů, tak alespoň zón.  V U10 si Adámek dolezl pro 7 topů a 8 zón a to ho vyzdvihlo na velmi pěkné 5. místo. 2 topy a 4 zóny stačily Štěpánovi na 12. místo.

Kluci a holky U12 měli bouldery hodně podobné. Nejdřív lezli kluci, měli na to 60 minut a všichni fandili. Byla potřeba nejen síla, ale také dobrá taktika a vytrvalost. Nejlépe to vyšlo Lukášovi, který dal všech 8 topů a  na počet pokusů skončil 5. z 24 lezců. Na bednu to nestačilo, ale i tak super výkon! Další z Pavoučků Honza překonal 5 topů a 7 zón a to pro něj znamenalo umístění v 1. polovině na 9. místě. Šimonovi to tolik nevyšlo a skončil těsně za půlkou 14. s 4 topy a 5 zónami.

Pak přišly na řadu holky U12. I holky bojovaly do poslední chvíle a vedly si velmi podobně a obě dobře. Majda těsně porazila Terku na počet zón, protože obě dosáhly stejný počet topů, i když na jiných cestách. Majda si dolezla pro hezké šesté místo a Terka pro také hezké sedmé místo z 20 závodnic.

I když tentokrát počasí závodům venku nepřálo – byla zima a z velké části to propršelo, závoďáci   se k tomu postavili čelem, oddíl dobře reprezentovali a odměnou jim byla kromě fajn atmosféry i výborná zmrzlina v blízké cukrárně. 4. kolem závody Boulderděti 2018 skončily a naše závoďáky budou čekat  teď na podzim hlavně závody na laně na obtížnost. Tak hodně štěstí!

Olča

 

POZDRAV Z TÁBORA 

FOTKY Z TÁBORŮ ZDE

LUKY TRÁVNÍČEK V OLOMOUCI V OBTÍŽNOSTI TŘETÍ!!!

 

Stručně  mezi Libercem a Olomoucí.

Všechno začalo v pátek 16.3.2018 po telefonickém potvrzení rodičů o účasti na ČP v Olomouci. Účastníci zájezdu se stali Majda, bratři Šimon, Štěpán a Luky.

Čekala nás "pěkná" cesta napříč severní  částí Čech z Liberce v 5:00 hod  z Hodkovic 5:10 hod. za mrazu, větru = vichru , sněhu a náledí.

Cesta nakonec  proběhla na ty české poměry celkem fajn :-), i závodníci byli v pohodě.

Odpovědně se všichni samostatně zaregistrovali a v 9:15 bylo předlezení cest pro kategorie U10, U12, .... taky to co nás nejvíc zajímalo.

Dvě cesty pro obě kategorie holky i kluci měli stejné cesty .  V U12 všechno v převisech u U10 jedna v převisu a druhá na kolmé stěně.

Šup rup a už je na laně Majda a Štěpán.  Majda bojovala s červenou cestou  chyt, vytočit kolena, chyt, vytočit kolena na druhou stranu, chyt, atd...až do cca poloviny a tam chyběla už síla na oblém chytu. Štěpánek byl v prvních krocích tak rychlý, že to vypadalo jako by se stal opravdovým pavoučkem, ale  modrá cesta měla svá technická úskalí o něco výš. Luky nastoupil do cesty a pral se s malými chyty až do boule, která stála v polovině cesty a byla nad jeho síly. Šimon vystoupal až do malých chytů, kde jeden neudržel. Po prvních cestách se otočili kluci s holkama a lezlo se dál. Všichni lezli seč jim síly stačily a už jsou výsledky s kvalifikace.....všichni do karantény, izolace i bez chřipky.

Ve finále zase lezli U10 a U12 ve stejný čas, ale na různých cestách. První bojoval Štěpán a lez přes bubliny, velký chyty až do dvou hadů nad sebou , to zvládl a další chyt byl už nad jeho bojovný, krásný výkon.... ale to už na laně visela Majda.  V cestě pro U12 se ukázaly dva rozhodující bouldrové kroky. V prvním Majda bojovala, jako lvice i s úsměvem, ale neudržela pravou rukou plochý balvan. Šimon "majdin" krok zvládl a už se prsty chytal dalšího, ale vyklouzly mu prsty. Chyběl kousíček, ale to dobrou nálada z účasti ve finále nepokazilo.  Luky  začal lehce,skoro, jako na tréninku a už byl taky v "majdině"  bouldru, tam i přes zdržení si poradil a dostal se přes další úskalí cesty až do dlouhého kroku. Tam si musel vybrat nejmenší chyt v cestě "dál nedosáhl" , už to vypadalo, že se z něj zvedne dál, ale ..ne bohužel  .... po posledním finalistovi, ale na Lukyho spadl zase splín z možného 4. místa ....pořád musí škrábat brambory. ....

výsledky už visí na nástěnce .... U10 chlapci...Štěpánek ...7.místo..... U12 dívky... Majda ...7. místo, U12 kluci.....Šimon...7. místo, Luky ....3. místo ...to bylo radosti jen do chvíle, než si jeden z rodičů podal nesmyslný protest , .....rozhodčí však výsledky potvrdili .. (rozhodující byl právě ten malý chyt, který čtvrtý nedržel pevně a Luky se z něj ještě zvedal k dalšímu chytu)

Pak jen počkat na vyhlášení výsledků a cesta domů......jo ještě jsme se stavili v McDonaldu, ale jen na zdravé věci , nebojte rodiče vše bylo pod kontrolou.......jinak všichni byli vzorní, hodní, samostatní, bojovní,  prostě fajn......jako doma :-)

Tomáš Trávníček

 

 

Tábor 2020